Astroloji severlerin çok yakından takip ettiği burçlar hakkında daha çok bilgi merak ediliyor. Bunlar arasındaki en merak edilen noktalardan birisi ise hangi günün hangi burca denk geldiği sorusudur. Bu kapsamda insanların araştırdığı 14 Mart Hangi Burç? sorusu oluyor. Bu soruya yanıt arayan kişiler yazımızda 14 Mart Hangi Burç? 14 Mart Özellikleri Nelerdir? 14 Mart Yükseleni nedir? tarzındaki sorulara kolaylıkla cevap bulabileceklerdir.

Her bir kişinin doğduğu zamandaki zaman dilimi, o kişinin en başta burcunu, yükselenini, ay burcunu, doğum haritasını vb. gibi bilgileri bizlere sunar. Yükselen burcunu bulabilmemiz için kişinin doğum saati gereklidir. Astroloji severlerin en merak ettiği noktalardan birisi hangi burcun hangi güne denk geldiğidir. Hal böyle olunca kafalarda “14 Mart Hangi Burç?” tarzında soru ibaresi beliriyor. Bu soru ibaresinin yanıtını ararken bizler size aynı zamanda “14 Mart Burcu nun Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumunu” sunmaktayız. Peki; 14 Mart Hangi Burç? Karşınızda 14 Mart Burcu Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumu:

14 Mart Hangi Burç ?

14 Mart’ta dünyaya gelenler Balık burcu olmaktadır. Balık burcu 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasını kapsamaktadır.

Balık Burcu – 14 Mart Genel Özellikleri Nelerdir ?

 • Grup: Su, dişi, negatif, değişken
 • Renk: Deniz Yeşili, mavi, yeşil
 • Yönetici Gezegen: Jüpiter, Neptün
 • Şanslı Sayı: 3
 • Uğurlu Taş: Ay taşı
 • Şanslı Gün: Perşembe
 • Şehirler: Londra, Panama
 • Metal: Platin
 • Karşıt Burç: Başak
 • Ağaçlar: Kestane, meşe, dut, dişbudak
 • Çiçekler: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak, Papatya

14 Mart Balık Burcu Yükseleni Nedir ?

Bir kişinin yükseleni doğduğu saate, dakikaya ve doğum yerine göre değişiklik yaratmaktadır. Bu sebeple aynı günde doğan herkesin yükselenleri bile farklıdır. 14 Mart’ta doğan birisinin yükselenini hesaplaması için kişinin doğum saatini bilmesi gerekmektedir.

Balık Burcu’nun Anlaştığı Burçlar

Balık burcu genel olarak Yengeç, Akrep, Başak, Boğa burçlarıyla daha iyi bir şekilde anlaşır.

Balık Burcu Erkeği

Balık erkekleri, karakter olarak vahşi çocuklara benzeyen kadınlardan hoşlanır. Hayatta para biriktirmeyi düşünmemelisiniz. Hayattan zevk almayı seven insanları sever.

Balık Burcu Kadını

Bu kadını romantik Balık özellikleri açısından küçümsüyorsanız, o zaman büyük bir hata yaptınız. Tembel gözlerine ve ıslak gözlerine bakma, arkasında her zorluğun üstesinden gelebilecek güçlü bir kadın var.

14 Mart Balık Burcu Olumlu Yönleri

Derin ve gizemli bir kişilik yapısına sahiptirler. Renkli mizaçlarının yanı sıra şefkat ve merhamet doludurlar. Balıklar, kendileriyle tartışan birini kolayca kendilerine getirebilir. Bunu konuşarak yapar. Çok yardımcı oluyorlar. Kötülük karşısında sessiz kalamazlar.

Haksız bir durumda direnişin ilk işaretlerinden biri Balıktır. Kendi ruhsal dünyalarında yaşarlar. Sorunlarla, dertlerle, dertlerle dolu bu içselleştirilmiş dünyada kendilerini sakinleştirmeye çalışırlar. Hassas bir kalbi var. Kırmayı ve kırmayı sevmezler.

14 Mart Balık Burcu Olumsuz Yönleri

Balık burcunun olumsuz yönü, en iyi bilinen özelliği, yani kırılganlığı olabilir. Balık, bazı olaylara karşı çok hassas olabilir.

Balıkların kırılgan doğası onları çabucak üzer.

Balık burcunun bir diğer olumsuz yönü de disiplinsizliktir. Balık, duyguları tarafından yönlendirilir. Duygusal değişimler; bu onun hayatını etkileyecektir.

Balık bu durumda tarafsız kalamaz, bu nedenle önyargılı olmak Balık’ın olumsuz yönlerinden biri olacaktır.

Mart hangi burç diye merak ediyorsanız Tıklayınız.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz