Yeni yıl kutlamaları, süslenmiş çam ağacı, televizyon programları (dansözsüz), falan derken 7,9 milyar insanın hayatından 365 gün daha eksildi. Özür dilerim eksik oldu 365 gün 6 saat daha eksildi. Bakın sadece insanları saydım daha diğer canlılara sıra gelmedi bile. 365 gün içerisinde kaç kişi öldü, kaç kişi doğdu bilinmez ama zaman bir şekilde akıp gidiyor bu apaçık bir biçimde biliniyor. Düşünsenize şöyle bir 365 gün nefes alıp verdiniz, her gün yemek yediniz -ramazanı saymazsak-, yahu her şeyi geçiyorum hiçbir şey yapmasanız bile hayatınızdan 365 gün 6 saat eksildi. Böyle bir bir söyleyince nasıl da korkutucu, ürpertici geliyor değil mi kulağa? Biraz daha devam edeyim o halde 365 gün daha öldün. Ben yıllardır bu kafayla yeni yıla giriyorum siz düşünün neler yaşadığımı a*.

2021 yılına dönüp bakıyorum şöyle bir, gençliğimizin baharında hâlâ pandemiyle yatıp kalktık, aman onu yapmayalım pandemi var diye diye aktivitelerimizi kısıtladık rahat rahat çayırlara koşamadık ahahaha. Düşünsenize bundan bir 20-30 sene sonra birisi bloguma giriyor pandemi neymiş ola falan diyor hayali bile değişik, hiç bitmeyecek gibi geliyor ama içimdeki umutta sönmüyor. Zaten başıma her ne bok geldiyse o umuttan dolayı geldi de iyi ki bir kişisel yazı yazıyorum diye içimi dökmeyeceğim hemen.

Her sene olduğu gibi klasik yeni yıl mesajlarını görüyorum olumsuzluklardan ders alacağımız diye başlıyor ya abi her sene aynı mesajı atıyoruz herkesin ağzında allah için soruyorum ya hanginiz herhangi bir olumsuzluktan ders çıkarıp hayatını öyle sürdürdü. Yalancıyı dövmüyoruz ama yapmayın etmeyin bu konuda da söylemeyin. En basitinden sizlere bir örnek vereyim ilkokuldan beri her dönem başında bu sene çok güzel defter tutacağım şöyle olacak böyle olacak derdim dönem sonu bir bakardım her sayfamda başka bir ders yazıyor. Kendimizi kandırmanın bir gereksinimi yok dostlarım. Enes bu olay böyle yürümez senin tezini çürütürüm falan diyorsanız da yorum alanım açık hadi hodri meydan.

Şaka maka haldur huldur bir giriş yaptım oraya salladım buraya salladım ama içimde kalan şeyleri bir nebzede olsa dökmeyi becerebildim. Klasik aman efendim 2022 yılından şunu istiyorum falan diye bir kapanış yapmayacağım hayırlısını dileyeceğim artık. 10’dan geriye de saymadım bu yıl haberiniz olsun.

Mutlu bir yılınız olsun gerisi hallolur dostlarım sağlıcakla kalın..

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz