2022’de En Çok Oynanan Oyunların neler olacağını söylemek zor. Bu, yeni konsolların piyasaya sürülmesi, belirli türlerin popülaritesi ve oyuncuların tercihleri dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacaktır. Ancak oyun sektöründeki trendlere göre bazı tahminlerde bulunabiliriz.

İlk olarak, konsol oyunlarının popüler olmaya devam etmesini bekliyoruz. PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’nin 2020’de piyasaya sürülmesi merakla bekleniyordu ve her iki sistem de iyi sattı. Bu, muhtemelen 2022 yılına kadar bu konsollar için geniş bir oyun kütüphanesi olacağı anlamına geliyor. İkincisi, çok oyunculu oyunların popüler olmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Fortnite ve Apex Legends gibi oyunlar, çevrimiçi çok oyunculu deneyimler için büyük bir iştah olduğunu gösterdi. Ve son olarak, “gündelik” oyunların da popüler olmaya devam edeceğini düşünüyoruz.2022 de en cok oynanan oyunlar - 2022'de En Çok Oynanan Oyunlar

Fortnite

Fortnite, Epic Games tarafından geliştirilen ve 2017’de piyasaya sürülen, oynaması ücretsiz bir çevrimiçi video oyunudur. Üç farklı oyun modunda mevcuttur: Fortnite: Save the World, dört oyuncuya kadar ortak bir nişancı-hayatta kalma oyunu; 100’e kadar oyuncunun ayakta kalan son kişi olmak için savaştığı, oynaması ücretsiz bir battle royale oyunu olan Fortnite Battle Royale; ve Oyuncuların kendi özel haritalarını ve oyunlarını oluşturabilecekleri bir mod olan Yaratıcı. Fortnite, 2018 itibariyle 250 milyondan fazla kayıtlı oyuncusuyla son birkaç yılın en popüler oyunlarından biri oldu.

Call of Duty

2020’nin en popüler oyunu olan Call of Duty: Mobile’ın hala güçlü olması şaşırtıcı değil. Aslında, her zamankinden daha fazla oyuncuyla daha da büyüyor ve daha iyi oluyor.

Fortnite bu yıl en üst sırayı almış olsa da, Call of Duty’nin yakın bir ikinci olduğuna şüphe yok. Yoğun çok oyunculu aksiyonu ve heyecan verici oynanışı ile neden bu kadar çok insanın bu oyuna bağımlı olduğunu anlamak kolay.

Sürekli eklenen yeni haritalar, silahlar ve modlarla, oyuncuların daha fazlası için geri gelmesini sağlayacak yeni şeyler her zaman vardır. Yani 2022’de oynamak için yürek hoplatan bir nişancı oyunu arıyorsanız, Call of Duty: Mobile ile yanlış yapmış olamazsınız.

Apex Legends

Apex Legends, battle royale türünde yeni bir yarışmacı. Oyun Şubat 2019’da piyasaya sürüldü ve kısa sürede en popüler oyunlardan biri haline geldi. Apex Legends, oynaması ücretsiz bir oyundur ve PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da mevcuttur. Oyun, benzersiz oynanışı, karakterleri ve grafikleri için övgüyle karşılandı. Apex Legends, Fortnite ve PUBG’ye layık bir rakip ve 2022’de potansiyel olarak en popüler battle royale oyunu olabilir.

PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın (PUBG) ilk piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse üç yıl geçti ve oyun hala güçleniyor. Aslında, 100 milyondan fazla oyuncusuyla dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir.

PUBG’yi bu kadar popüler yapan nedir? Yeni başlayanlar için, çok benzersiz bir oyun. Hayatta kalma oyunlarının unsurlarını, ayakta kalan son atıcıları ve hatta battle royale oyunlarını birleştirir. Bu, çok heyecan verici ve bağımlılık yapan bir oyun deneyimi sağlar.

PUBG’nin bu kadar popüler olmasının bir başka nedeni de sürekli gelişiyor olmasıdır. Geliştiriciler sürekli olarak yeni haritalar, silahlar ve araçlar gibi yeni içerikler ekliyor. Ayrıca oyunu herkes için adil ve eğlenceli kılmak için sürekli olarak denge değişiklikleri yapıyorlar.

Son olarak, PUBG gerçekten iyi yapılmış bir oyundur.

Minecraft

Minecraft, yıllardır var olan klasik bir oyundur. Her yaştan insanın oynayabileceği bir oyundur ve dünya çapında milyonlarca insanın keyifle oynadığı bir oyundur. Minecraft, PC, Mac, iOS, Android ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı platformda oynanabilen bir oyundur. Tek oyunculu, çok oyunculu ve sunucu tabanlı oyun dahil olmak üzere Minecraft oynamanın birçok farklı yolu vardır. Minecraft, sürekli olarak yeni özellikler ve içeriklerle güncellenen ve onu oyuncuları için hiç bitmeyen bir eğlence kaynağı haline getiren bir oyundur.

Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

2 Yorum

  1. Dönemimizin en popüler oyunuydu Counter Strike. Halen popüler olsa da PUBG zirveyi eline geçirdi. Diğer oyunları da denemek lazım. 🙂 Tavsiyeleriniz doğrultusunda ilerleyeceğim.

  2. Bu battle royale oyunlarının devri bir türlü geçmek bilmiyor. Moba oyunlar bile battle royale modu çıkartmaya başladılar. Tam bir kanser.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz