Astrolojiye ilgi duyan herkes, yeni tanıştığı insanların burçları ve kendi burçlarıyla ilgilenir. Ayrıca doğum tarihinden sonra bebeklerin hangi burca sahip olacağı araştırılır. Astroloji severlerin çok yakından takip ettiği burçlar hakkında daha çok bilgi merak ediliyor. Bunlar arasındaki en merak edilen noktalardan birisi ise hangi günün hangi burca denk geldiği sorusudur. Bu kapsamda insanların araştırdığı 21 Mart Hangi Burç? sorusu oluyor. Bu soruya yanıt arayan kişiler yazımızda 21 Mart Hangi Burç? 21 Mart Burcu Özellikleri Nelerdir? 21 Mart Yükseleni nedir? tarzındaki sorulara kolaylıkla cevap bulabileceklerdir.

Her bir kişinin doğduğu zamandaki zaman dilimi, o kişinin en başta burcunu, yükselenini, ay burcunu, doğum haritasını vb. gibi bilgileri bizlere sunar. Yükselen burcunu bulabilmemiz için kişinin doğum saati gereklidir. Astroloji severlerin en merak ettiği noktalardan birisi hangi burcun hangi güne denk geldiğidir. Hal böyle olunca kafalarda “21 Mart Hangi Burç?” tarzında soru ibaresi beliriyor. Bu soru ibaresinin yanıtını ararken bizler size aynı zamanda “21 Mart Burcu nun Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumunu” sunmaktayız. Peki; 21 Mart Hangi Burç? Karşınızda 21 Mart Burcu Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumu:

21 Mart Hangi Burç ?

21 Mart’ta dünyaya gelenler Koç burcu olmaktadır. Koç burcu 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasını kapsamaktadır. Koç burcuna mensup olan insanlar, Ateş gurubuna dahildir.

Koç Burcu Genel Özellikleri Nelerdir ?

 • Grup: Ateş/erkeksi/değişken
 • Renk: Ateş kırmızı, narçiçeği
 • Yönetici Gezegen: Mars
 • Şanslı Sayı: 9
 • Uğurlu Taş: Ay taşı
 • Şanslı Gün: Salı
 • Şehirler: Floransa, Verona, Marsilya, Birminghom, Saragosa
 • Metal: Demir
 • Karşıt Burç: Terazi
 • Ağaçlar: Karaçam, selvi, akdiken
 • Çiçekler: Lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli

21 Mart Koç Burcu Yükseleni Nedir ?

Yükselen burç doğum saat ve dakikasına göre değişecektir. Dolayısıyla aynı gün doğan herkesin farklı bir yükselme noktası vardır. 21 Mart’taki yükselişi hesaplamak için doğum saatini bilmek gerekir. Yükselen Koç burcuna sahip kişiler yöneticilik özelliklerine sahiptir. Onlar gerçek öncülerdir. Ne istediğini ve ne istemediğini biliyor ve ona göre hareket ediyordu. Cesur insanlardır ve macerayı severler. Bir anda sinirlenebilir ama nefreti çok uzun süre tutamaz. Gelenekle bir arada yaşamaya alışkın değil, sürekli yenilik peşinde. Zorla da olsa fikirlerini başkalarına empoze eder. Görüşler sürekli değişiyor ve ileriye dönük görüşlere sahipler. İnandığı şeylerin doğruluğundan son derece emindir ve diğer gerçekleri, hatta onlar hakkında düşünmek bile istemez. Onlar seyahat etmeyi seven insanlar, önemli değil. İş, seyahat veya ziyaret olabilir. Evleri, hatta şehirleri veya ülkeleri sürekli değiştirme arzusuna sahiptirler.

Koç Burcu’nun Anlaştığı Burçlar

Koç’un duygusal olarak mutlu hissedebileceğinin bir başka işareti de Aslan’dır çünkü birbirlerini tamamlarlar. Uyumlu kişilikleri ile Koç ve Aslan hayattan nasıl zevk alacaklarını bileceklerdir. Koç erkeklerinin en iyi anlaştıkları burç Terazi’dir.

21 Mart Koç Burcu Erkeği

Bu insanlar çok çekici ve etkileyici. Otoriterdirler. İsteklerini yerine getirmelerine engel tanımazlar. Ayrıca çok cesurlar. Birbirlerini av avı olarak görürler. Koç ile bir ilişki kurmak kolay değildir. Uzun vadeli bir ilişki kurmayı planlıyorsanız, her zaman her şeye hazırlıklı olmalısınız. Heyecan verici ve zorlu kişilikleri vardır. Koç ile anlaşmak başlı başına büyük bir olaydır çünkü Koç hayatlarında ikinci kişi olmaktan nefret eder, bu yüzden birlikteliklerinde iz bırakırlar. Ruhlarının disipline edilemeyen derinliklerini keşfetmek için onlara eşlik edecek bir sevgiliye ihtiyaç duyarlar ve hayatta duygularla yarışırlar. Bağımsız kişilikleri, sevginin sürekli beslenmesine ihtiyaç duyar. Aşkta kazanmak isterler. Kişinin tipini ve kişiliğini gençliğinde kafasında şekillendirmiştir.

21 Mart Koç Burcu Kadını

Pervasız, tutkulu ve inatçı Koç kadınları için hayat göründüğü kadar kolay değildir. Tutkunuzu ve idealist yapınızı her zaman ön plana çıkaran bir yaşam tarzını benimserken, koruyucu ve koruyucu içgüdülerinizi öne çıkaran bir eş arıyor ve size meydan okuyacak bir sevgili özlemi duyuyorsunuz. Kişilerarası ilişkilerde son derece kıskanç bir yapı sergiliyorsunuz. Coşkunuz derin ve duygularınız samimi. İster iyi zamanlar ister kötü zamanlar olsun, her zaman erkeğinizle birlikte olmak sizi ideal bir iş yapar. Çocuğunuz hayatınızda çok önemlidir. Onlarla iyi anlaşıyorsunuz ve onlar için büyülü bir dünya yaratıyorsunuz.

21 Mart Koç Burcu Olumlu Yönleri

Koç burcunun olumlu yönleri arasında en önemlisi mücadeleci doğasıdır. Koç, zorlukları sever ve istedikleri için büyük çaba harcar.

Koç burcunun zorlu doğası, olumlu yönlerinden biridir. Her gün hedefe daha da yaklaşarak başarılı olmasına yardımcı olur.

Koç burcunun olumlu yönlerini hesaplarken açık fikirliliği atlamak imkansızdır. Her türlü düşünce ve davranışa, maceralı maceralara bile her zaman açıktır. Koç maddi ve manevi olarak çok cömert bir insandır.

21 Mart Koç Burcu Olumsuz Yönleri

Koç burcunun dezavantajlarından biri, başladığı işi almanın zor olmasıdır. Sabit bir burç olarak bilinen Koç burcu aslında başladıkları işi bitirmek için mücadele eder. Doymak bilmeyen iştahı da bu konuda onu etkileyerek işin ortasında bırakır. Başka bir işe başlayabilirsiniz.
Koç burcu olan kişilerin çok cesur olmaları bazen Koç burcunun olumsuz tarafından da görülebilir. Onun girişimi birçok kişiye abartılı görünebilir.
Koç’un bir başka dezavantajı, sinirlenme eğiliminde olmalarıdır. Ancak Koç’un hızlı öfkesi uzun sürmez.

Mart hangi burç diye merak ediyorsanız Tıklayınız.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz