Astrolojiye ilgi duyan herkes, yeni tanıştığı insanların burçları ve kendi burçlarıyla ilgilenir. Ayrıca doğum tarihinden sonra bebeklerin hangi burca sahip olacağı araştırılır. Astroloji severlerin çok yakından takip ettiği burçlar hakkında daha çok bilgi merak ediliyor. Bunlar arasındaki en merak edilen noktalardan birisi ise hangi günün hangi burca denk geldiği sorusudur. Bu kapsamda insanların araştırdığı 26 Ocak Hangi Burç? sorusu oluyor. Bu soruya yanıt arayan kişiler yazımızda 26 Ocak Hangi Burç? 26 Ocak Burcu Özellikleri Nelerdir? 26 Ocak Yükseleni nedir? tarzındaki sorulara kolaylıkla cevap bulabileceklerdir.

Her bir kişinin doğduğu zamandaki zaman dilimi, o kişinin en başta burcunu, yükselenini, ay burcunu, doğum haritasını vb. gibi bilgileri bizlere sunar. Yükselen burcunu bulabilmemiz için kişinin doğum saati gereklidir. Astroloji severlerin en merak ettiği noktalardan birisi hangi burcun hangi güne denk geldiğidir. Hal böyle olunca kafalarda “26 Ocak Hangi Burç?” tarzında soru ibaresi beliriyor. Bu soru ibaresinin yanıtını ararken bizler size aynı zamanda “26 Ocak Burcu nun Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumunu” sunmaktayız. Peki; 26 Ocak Hangi Burç? Karşınızda 26 Ocak Burcu Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumu:

26 Ocak Hangi Burç ?

26 Ocak’ta doğanlar Kova burcu olmaktadır. Kova burcu 21 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasını kapsamaktadır. Kova burcuna mensup olan insanlar, Hava gurubuna dahildir.

Kova Burcu Genel Özellikleri Nelerdir ?

 • Grup: Hava/erkeksi/sabit, Pozitif
 • Renk: Koyu mavi, gece mavisi, yeşil
 • Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs
 • Şanslı Sayı: 4
 • Uğurlu Taş: Yeşim
 • Şanslı Gün: Pazar
 • Şehirler: Hamburg, Buenos Aires, Salszburg
 • Metal: Alüminyum
 • Karşıt Burç: Aslan
 • Ağaçlar: Ayva, şeftali, armut
 • Çiçekler: Kardelen çiçeği

26 Ocak Kova Burcu Yükseleni Nedir ?

Yükselen burç kişinin doğduğu saate, dakikaya doğum yerine göre değişmektedir. Aynı günde doğan kişilerin bile yükselenleri birbirinden farklıdır. 26 Ocak ta doğan birisinin yükselenini hesaplayabilmesi için kişinin doğum saatini ve doğum yerini bilmesi gerekmektedir.

26 Ocak Kova Burcu’nun Anlaştığı burçlar

Kova burcu genel olarak İkizler ve Terazi burçlarıyla daha iyi bir şekilde anlaşır.

Kova Burcu Erkeği

Kova erkeği ile ilgili anlamanız gereken ilk özellik, Kova kadını ile paylaştığı mantıksal ve entelektüel yapıdır. Ancak entelektüel yapısı onu sıkıcı ve monoton yapmadı. Aksine özgün yapısıyla insanların ilgisini çekmiştir. Ortamdaki biri tamamen farklı bir açıdan insanların dikkatini çekiyorsa o da su şişesi adamıdır. Yenilikçi bir insan olduğunu söylemeden edemiyoruz.

Bir Kova erkeği hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri onun liberal karakteridir. Kova erkekleri özgürlükleri konusunda çok endişelidir ve kuralları, sosyal normları, kıskançlığı ve kişisel alana müdahaleyi sevmezler. İstediği şey olmalı. Bu özelliğinden dolayı ilişkiler de zor olabilir. Ancak özgürlüğü seven bir kadınsanız, birlikte çok mutlu olabilirsiniz.

Kova erkeğinin temkinli ve sosyal doğasından bahsetmiyorum bile. Bu özellikleri onları arkadaş canlısı insanlar yapar. Özellikle onun gibi entelektüellerin yanında çok konuşkan olabilir.

Kova Burcu Kadını 

Kova kadınları arkadaş canlısıdır ve dışa dönük olmayı severler. Bu özelliğinden dolayı çevresindekiler tarafından sevilir. Bu aynı zamanda aranan arkadaş türüdür. Kova burcu kadınının yanında kimse kolay kolay sıkılmaz. Kova kelimesiyle vakit geçirmek eğlencelidir ve çok zekice yapılandırılmıştır. Kova kadınları işleri daha mantıklı yapar ve karar verirken kendi doğrularını kullanır. Kova kimseyi incitmez, herkesin sesini dinler ve sonra karar vermek için kendi gerçeğini kullanır. Aynı zamanda kimsenin alanına karışmaz, müdahale edilmesini de istemez.

Çocuk Kova 

26 Ocak Kova burcu çocukları çok zekidir. Bu çocukların son derece sevimli doğaları var. Bu nedenle Kova çocukları ile vakit geçirmek çok eğlencelidir. Kova burcu bir çocukla vakit geçirmek, onunla birlikte olmak, onu sevmek size çok iyi gelecek. Bu çocuklar fazla duygusal, saf ve anlayışlıdır. Bu nedenle size farklı şeyler öğretmeye devam edecektir.

Bu çocuklar özellikle entelektüel oyuncakları severler ve okumayı severler. Bu nedenle resimli kitaplara, oyuncaklara ve maketlere her zaman ilgi duyacaktır. Bu çocuklar son derece özgür bir yapıya sahiptir ve hiçbir şekilde acı çekmezler. Çocukluğundan beri bağımsız bir birey olmuştur. Düzenli çalışan bu çocuklar planlı ve planlıdır. Bu çocuklar da size soru sormaya devam edecekler. Aşırı alışveriş zevkleri olan bu çocuklar oyuncak gibi. Bu çocuklar genellikle orta yapılıdır ve görünüşe çok dikkat ederler.

26 Ocak Kova Burcu Olumlu Yönleri

26 Ocak Kova’nın olumlu yönleri arasında orijinal fikirler öne çıkıyor. Kova burcunun olumlu yönleri arasında dikkat çeken bir diğer husus ise dikkatli olmalarıdır. İnsani değerleri ile öne çıkan Kova burçları, herkesi olduğu gibi kabul eder, empati duyguları son derece gelişmiştir ve her birine kendi standartlarına göre değer verir, bu da onları arkadaşlık ve aşk konusunda çok uyumlu kılar.

Kova burcunun bir diğer olumlu yönü de samimiyetleridir. Sosyalliği ile tanınan Kova burçları çok kolay arkadaş edinebilir ve her ortamda sosyalleşebileceği birini bulabilir.

26 Ocak Kova Burcu Olumsuz Yönleri

26 Ocak Kova burçlarının olumsuz yönleri arasında en çok; dikkat çekmeye meraklı, kibirli, dediğim dedik olmayacak hayalleri kurma gibi yönleri vardır.

İnatçıdır bundan ötürü hep kendi fikirleri uygulansın ister.

Özgürlüğe olan bağlılığı nedeniyle, yaşadıklarının çoğunu kaçırabilir. Sinirlidir, tartışırken aklına gelen her şeyi söyleyerek kalbini kırabilir. Memnun değildir ve bazen her şeyden şikayet eder.

Ocak hangi burç diye merak ediyorsanız Tıklayınız.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz