Astroloji severlerin çok yakından takip ettiği burçlar hakkında daha çok bilgi merak ediliyor. Bunlar arasındaki en merak edilen noktalardan birisi ise hangi günün hangi burca denk geldiği sorusudur. Bu kapsamda insanların araştırdığı 8 Ocak Hangi Burç? sorusu oluyor. Bu soruya yanıt arayan kişiler yazımızda 8 Ocak Hangi Burç? 8 Ocak Burcu Özellikleri Nelerdir? 8 Ocak Yükseleni nedir? tarzındaki sorulara kolaylıkla cevap bulabileceklerdir.

Her bir kişinin doğduğu zamandaki zaman dilimi, o kişinin en başta burcunu, yükselenini, ay burcunu, doğum haritasını vb. gibi bilgileri bizlere sunar. Yükselen burcunu bulabilmemiz için kişinin doğum saati gereklidir. Astroloji severlerin en merak ettiği noktalardan birisi hangi burcun hangi güne denk geldiğidir. Hal böyle olunca kafalarda “8 Ocak Hangi Burç?” tarzında soru ibaresi beliriyor. Bu soru ibaresinin yanıtını ararken bizler size aynı zamanda “8 Ocak Burcu nun Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumunu” sunmaktayız. Peki; 8 Ocak Hangi Burç? Karşınızda 8 Ocak Burcu Özellikleri, Yükseleni ve Günlük Yorumu:

8 Ocak Hangi Burç ?

8 Ocak’ta doğanlar Oğlak burcu olmaktadır. Oğlak burcu 23 Aralık – 20 Ocak tarihleri aralığındadır.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri Nelerdir ?

 • Grup: Toprak/kadınsı/öncü
 • Renk: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil
 • Yönetici Gezegen: Satürn
 • Şanslı Sayı: 8
 • Uğurlu Taş: Lal, kırmızı kuvartz, kehribar
 • Şanslı Gün: Cumartesi
 • Şehirler: Madrit, Bankok
 • Metal: Kurşun
 • Karşıt Burç: Yengeç
 • Ağaçlar: Porsuk ağacı, kavak, söğüt, çam, bodur ağacı, karaağaç,
 • Çiçekler: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı

8 Ocak Oğlak Burcu Yükseleni Nedir ?

Bir kişinin yükseleni doğduğu saate, dakikaya ve doğum yerine göre değişiklik yaratmaktadır. Bu sebeple aynı günde doğan herkesin yükselenleri bile farklıdır. 8 Ocak ta doğan birisinin yükselenini hesaplaması için kişinin doğum saatini bilmesi gerekmektedir.

Oğlak Burcu’nun Anlaştığı burçlar

Oğlak burcu genel olarak Yengeç, Boğa, Başak burçlarıyla daha iyi bir şekilde anlaşır.

Oğlak Burcu Erkeği

Güvenilirdir. Biraz zor kabul eder, genel olarak hiçbir şeyi kabul etmez. Ancak tamam dediğinde de sonuna kadar güvenebilirsiniz. Zamanlama konusunda üstüne tanımam, çok dakiktir. Disiplin düzen kural anlayışı ile sizleri zaman zaman sıkabilir ya da sıkıcı olabilir ama sizi asla yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz.

Oğlak Burcu Kadını

Ailesine ve evine fazlasıyla düşkündür. Daha çok yalnız kalmayı ve tek başına hareket etmeyi sever. Kendisine ait kuralları vardır. Asla bu kuralların dışına çıkmak istemez. Zaman zaman fazlasıyla disiplinli ve soğuk yani mesafeli olabilir. İş hayatı çok iyidir iyi bir iş kadınıdır. Eğer ki çalışmıyorsa bile evinde ailesine karşı olan sorumluluklarını çok iyi bilir ve buna göre davranır, tam bir görev kadınıdır.

Çocuk Oğlak

Daha çocuk yaşta olgun ve büyük insan gibidir. Çoğunlukla “büyümüşte küçülmüş” dendiği duyabilirsiniz. Oyunlarında bile her zaman plan yaparak oynar, arkadaşlarını yönetir liderlik vasfı fazlasıyla vardır. Her zaman planlı ve düzenli bir hayattan hoşlanır. Duygularını fazla açığa çıkarabilen bir çocuk değildir.

Oğlak Burcu Giyim Tarzı

Koyu ve resmi giysiler, şekilli kesimler, iş ve proje sahibi görüntüsü, koyu toprak renkler, sıkı ve vücuda oturan kıyafetler, smokin, frak, fötr şapka

Oğlak Burcu Olumlu Yönleri

Stratejik, planlı, düzenli, tertipli, ciddi, tutumlu, hesaplı, dayanıklı, güçlü, güvenilir

Oğlak Burcu Olumsuz Yönleri

Katı, soğuk, mesafeli, cimri, yalnızlığı ve izole yaşamı seven, antisosyal, itibar düşkünü, buyurgan

Ocak hangi burç diye merak ediyorsanız Tıklayınız.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz