Site sahipleri Adsense reklamları ile kazanç sağlamaktadır. Peki adsense kazancını artırmak için nelerin yapılması gerekmektedir?

adsense gelir artirmak i̇cin 4 i̇pucu - Adsense Gelir Artırmak İçin 4 İpucu

 1. Reklam Yerleşiminin Önemi
  Daha fazla kazanç elde etmek için sitenizin reklam yerleşimini ziyaretçilerin ilgisini çekecek şekilde yapmak, en etkili reklam kazancı faktörüdür. Adsense’de sitenizin tasarımına uyum sağlayacak reklam sitilleri bulunmaktadır. Bu stillerle sitenizde yayınladığınız reklamları, ziyaretçilerin hoşuna gidecek şekilde tasarlayabilirsiniz.
 2. Yayınlanacak Reklam Sayısı
  Sitenizin anasayfa ve diğer sayfalarına aşırı reklam eklemesi yapmak, Google tarafından sitenizin spam olarak algılanmasına neden olma olasılığı yüksektir. Bunu takiben ziyaretçileri aşırı reklama maruz bırakmak, sitenizden hemen çıkmalarına neden olacaktır. Bu da Google Analytcs’de sitenizden hemen çıkma oranını artıracaktır. Ayrıca kazançlarınız düşecektir ve ziyaretçiler bir daha sitenize girmek istemeyeceklerdir. Gördüğünüz gibi hepsi birbiriyle bağlantılıdır.
 3. Etkili Reklam Seçimi
  Yazı içerikli bir blog/forum vs. siteniz varsa, yazı aralarında metin reklamları yayınlamak ziyaretçilerin dikkatini çekmez. Aynısı görsel siteler içinde geçerlidir. Görsel bir siteniz varsa, görsel reklam yayınlamak ziyaretçilerin ilgisini çekmez. Yazı içerikli sitelerde görsel, görsel içerikli sitelerde metin reklamları kullanmak ziyaretçilerin dikkatini çeker. Bu da reklamlarınıza tıklayacakları anlamına gelir.

  Seçtiğiniz reklamların boyutları da önemlidir. Reklam boyutu çok küçük ve çok büyük olmamalıdır. Küçük reklamlar dikkat çekmez, büyük reklamlar ise sitenin tasarımını bozar.

 4. Reklam Analizi Yapmak
  Sitenizin reklam analizini yapmak, sitenizde uygun reklamları yayınlamanıza katkı sağlar. Gereksiz reklamları adsense hesabınızdan engelleyin.
Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz