Hayat bizi oradan oraya sürüklerken aslında birçoğumuzun ihtiyaç duyduğu şey anlaşılmak sevgili dostlarım. Doğamız gereği; ilgi, sevgi, saygı, anlayış… bunlar karşı taraftan beklediğimiz şeyler. Kiminiz öğrenci, kiminiz de çalışan bireyler olabilirsiniz hiç fark etmez, çünkü insansınız…

Şahsen ortaokul-lise zamanımda bile öğretmenlerimden ilgi bekliyordum. Hatta mı hatta bu yaşıma geldim hala ailemin ilgilenmesini bekliyorum aramızda kalsın ama 🙂 ‘’Enes ilgi manyağısın’’ demeyin, doğam gereği ne yapayım.

‘’İnsan anlaşıldığı yerde çiçek açar’’

Diye bir söz okumuştum. Gerçekten de böyle arkadaşlar. Çevremizde bizleri anlayan, dinleyen ve bizi çözen insanlar oldukça mutluluğun sırrını daimi olarak çözmüş oluyoruz aslında. Bizleri anlayacak, konuşmasak bile ne hissettiğimizi bilecek insanları bulmak oldukça zor, haklısınız. Havada dağıtılmıyor sonuçta. Bu durumun yaş ile alakası olmadığını da eklemek isterim. Kimilerinden duyduğum bazı cümleler beni fazlasıyla üzüyor. Çünkü; ruhumuzu beslediğimiz asıl şey ilgi ve insanlar büyüdükçe ilginin azalacağı ya da azalması gerektiği düşüncesinde. Önemli olan hayat kargaşası içerisinde ve yaşımızın başını alıp gittiği zaman içerisinde insanların birbirlerini anlamak için çaba göstermesi. Yukarıda da demiştim böyle insanları bulmak oldukça zor. Bu durumun tam zıttı olarak ise bazı insanlar ‘’Ya ben kendime iyi gelemiyorum başkasına nasıl iyi geleyim’’ diyorlar. Hayattan ümidini kesmiş insanlardan bizlere iyi gelmesini beklemek bizim hatamız olur. Şunu unutmayın “kendine iyi gelemeyen, kendini sevmeyen insan başkasını da sevemez başkasına da iyi gelemez” bununla ilgili YouTube videomu hemen şuraya bırakıyorum;

Bir konuya daha değinmek istiyorum bu noktada. Bir insan kendisini sevmeden, kendisine iyi gelemeden başka bir insana nasıl iyi gelebilir ki. Kendine iyi gelemeyen insanların hayatı tatmadıkları düşüncesindeyim. Bu konuda arkadaşlarım benim kişiliğimi çok sevdiklerini söylerler, sağ olsunlar. Neden mi hemen açıklayayım; İstersem dün gece hayatımı batıracak bir olay yaşayayım, bugün sabah sanki hiçbir şey olmamış gibi güzelce yatağımdan kalkıp kahvaltımı keyifli bir şekilde yapabiliyorum. ‘’Sen aklına koyduğun her şeyi başarırsın çünkü senin inanılmaz bir gücün var ve sevgin de var’’ diyorum kendime 🙂 Sizler de kendinizi böyle motive etmelisiniz bence.

bize i̇yi gelen i̇nsanlar 1 - Bize İyi Gelen İnsanlar

Hayat uzun ve zorlu bir yolculuk bunu artık hepimiz biliyoruz sevgili okurlarım. Geçen her gününüzden bir ders çıkarmanızı ve bugününüzü de dünlerinizden çıkardığınız dersler doğrultusunda yaşamanızı ısrarla tavsiye ediyorum. Bu doğrultuda kendinize iyi geleceğinize emin olun. Kendinize iyi gelirseniz bir başkasına da iyi gelebilirsiniz. Eğer ki hayatınızda sizi anlayan, dinleyen ve bunu sizlere hissettiren insanlar varsa kaybetmeyin.

Hayat onlarla daha güzel, iyi ki varlar.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz