Önemli bir anı kaçırmamak ve pratik bir şekilde değerli verilerinin görüntüsünü kaydetmek isteyen kişiler chrome ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunu çok sık araştırmaya başladılar.

Google, Chrome tarayıcısındaki işlevsellik kümesinde gözle görülür bir iyileştirme yaptı: Google Chrome sayfasından ayrılmadan ekran görüntüleri almak ve bunları düzenlemek artık mümkün!

Bu nedenle artık paylaşım menüsü daha birçok fonksiyona sahip hale geldi. Telefonda ekran görüntüsü alma o kadar yaygın ki bu görüntülerin kullanımdan sonra otomatik olarak silinmesini öneren uygulamalar bile mevcut. Şimdi chrome ekran görüntüsü nasıl alınır ve nasıl düzenlenir yakından bir göz atalım.

Chrome Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Düzenleme İşlemleri

Chrome Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır
Chrome Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Ekran görüntüsü alma ve düzenleme, Google Chrome kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlıyor. Yeni güncellemeyle beraber Google Chrome’un en son sürümünde görüntü alma işlevi çok daha kolay denebilir.

Yakın zamanda güncellenen tarayıcı, yalnızca “normal” ekran görüntülerine değil, aynı zamanda tam boyutlu ekran görüntülerine ve web’de gezinmeye de izin veren deneysel bir seçenek içerir.

Ekran görüntüsü araçlarına erişim, Google Chrome paylaşım menüsünden gerçekleştirilir. Seçenekler etkinleştirildiğinde, Chrome paylaşım menüsünden görüntüleri yakalamak mümkündür; Ardından kırpma, görüntüyü düzenleme, metni yakalama ve çizim yapma seçeneğiyle ön izleme yapabilirsiniz.

Chrome ekran görüntüsü nasıl alınır sorusuna cevap arıyorsanız aşağıdaki maddeleri uygulamanız yeterli olacaktır:

  • Google Chrome’a ​​gidin ve adres çubuğuna ‘chrome: // flags’ yazın.
  • Arama motoruna tırnak işaretleri olmadan ‘ekran görüntüsü’ yazın.
  • İki seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz: normal yakalama ve tam yakalama seçeneği. Her ikisi için de menülere tıklayın ve “Etkin” seçeneğini seçin.

Yeniden Başlat İşlevi

Bu işlemde alttaki mavi düğme olan ‘Yeniden Başlat‘a tıklayın. Google Chrome yeniden başladığında, kapatın ve bu sefer manuel olarak yeniden açın.

Tek bir yeniden başlatma ile ‘uygulama’ genellikle etkinleştirilmez. Aktivasyondan sonra, görüntüyü yakalamak istediğiniz web sitesini açın, Google Chrome menüsüne (üç noktalı olan) tıklayın ve paylaş simgesine basın.

Altta iki yeni seçenek göreceksiniz: ‘Ekran Görüntüsü‘ ve ‘Tam Ekran Yakalama‘. Bu butonlar, gösterdiğiniz ekranı yakalayacak ve size düzenleme ile paylaşma seçeneği sunacaktır.

Bahsi geçen özellikler ile herhangi bir web sitesinin tam boyu olarak görüntüsünü de alabilirsiniz.

Böylece Chrome Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır sorusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

3 Yorum

  1. Belki 10 yıldız aralıksız olarak Chrome kullanıyorum ve bunu ilk defa gördüm. Siteme görsel içerik girerken görsellerde çok işime yarayacak. Teşekkürler hocam 🙂

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz