Bu içeriğimde Chrome için en iyi reklam engelleyici eklentileri konusuna değineceğim. İnternetin sunduğu her şeyin tadını çıkarırken, bizi çok rahatsız eden reklamlar karşımıza çıkabilir. Eminiz ki bir pop-up reklamdan daha sinir bozucu bir şey de yoktur.

Reklamlar yalnızca web tabanlı bir hizmet veya ürün kullandığınızda deneyiminizi mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi güvenliğinizi de tehlikeye atar. İnternet sitelerinde reklam kisvesi altında kasıtsız casus yazılım indirme linkleri vardır.

Reklam engelleyici özelinde sistemimizin güvenlik erişimini değiştirerek bilgisayarımızdaki her şeyi bilgisayar korsanları ve siber suçlular tarafından istenmeyen erişime karşı savunmasız hale getirebilirler.

Herhangi bir alternatif engelleme gibi reklamlar da Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi popüler tarayıcılar için mevcut olan reklam engelleyiciler aracılığıyla filtrelenebilir. Ancak Google Chrome ve Firefox için en iyi reklam engelleyicilerden bahsetmeye başlamadan önce, reklam engelleyicilerin ne olduğunu ve neden onlara ihtiyacımız gerektiğini anlayalım.

Chrome için En İyi Reklam Engelleyici Eklentileri Nelerdir?

Chrome için En İyi Reklam Engelleyici Eklentileri Nelerdir?
Chrome için En İyi Reklam Engelleyici Eklentileri Nelerdir?

Reklam engelleyici, adından da anlaşılacağı gibi, rastgele push reklamlarının ekranımızda görünmesini engeller. Çevrimiçi deneyiminizi geliştirir ve sisteminizi siber suçlular ile bilgisayar korsanlarının hedefi olmaktan korurlar.

Çevrimiçi gizliliğinizi sağlamaya, web sitesi dağınıklığını azaltmaya ve casus yazılım bulaşmış reklamları önlemeye yardımcı olurlar.

Youtube Reklam Engelleyici

Youtube Reklam Engelleyici
Youtube Reklam Engelleyici

Hepimiz YouTube’da video izlemeyi severiz. Ancak, videolarınız arasında görünen rastgele reklamlar sevmediğimiz şeylerdir. YouTube için Adblocker, bu sorunu çözmek için tasarlanmıştır.

Ücretsiz bir Google Chrome uzantısı olarak sunulan bu hızlı ve kullanışlı reklam engelleyici herhangi bir kurulum gerektirmez, bu da dağınık listelerle uğraşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Bu benzersiz YouTube reklam engelleyici, video reklamlar, banner, metin reklamlar, gömülü video reklamlar ve diğer tüm reklamları başarı bir şekilde engeller. Ayrıca %100 ücretsizdir ve sürekli güncellenir.

YouTube’daki tüm reklamları engellediği ve bir videoyu tam ekran ve sinema modunda izlemenize olanak tanıdığı için Adblocker Chrome için en iyi reklam engelleyici eklentileri listemize girmeye hak kazanıyor. Ayrıca bir video ekran görüntüsü almanıza ve videoyu ses yükseltici ile görüntülemenize olanak tanır.

uBlocker

uBlocker
uBlocker

uBlocker, en hızlı, en verimli ve etkili reklam engelleme aracına sahiptir. Görünmez ve gizli reklamlar da dahil olmak üzere istenmeyen reklamları engellemek için gelişmiş bir araçtır.

uBlocker, videodan önce gösterilen reklamları, metin içi reklamları, alt tabakaları, afişleri, kötü amaçlı yazılımları, virüsleri engeller. Güvenli olmayan kaynakların şifrelerinize ve özel sohbetlerinize erişmesini önler. Ayrıca Youtube, Facebook ve diğer popüler web sitelerinde reklamları durdurmak için en etkili reklam engelleme araçlarından biri olarak da kabul edilir.

Böylece Chrome için En İyi Reklam Engelleyici Eklentileri  konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

3 Yorum

  1. Merhaba, bazen reklamlar fazlasıyla can sıkıcı olabiliyor bu durumda da en büyük yardımcılarımız reklam engelleyiciler. Faydalı bir makale olmuş eklentiler gayet başarılı bu konuda kendi kullandığım eklentiyi de tavsiye etmek istiyorum belki böylece benim de bir katkım olur. “AdGuard” isimli reklam engelleme uzantısına da bakın derim 🙂

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz