Bazı online oyunları oynarken kesinlikle bilgisayarınızda EasyAntiCheat’in kurulu olması gerekmektedir. EasyAntiCheat siz oyun oynarken sizin bilgisayarınızı izler ve hile yaptığınızı tespit ederse oyundan yasaklanmanızı sağlar.

EasyAntiCheat Nedir?

Easy Anti-Cheat, online çok oyunculu bir şekilde oynanan oyunlarda hile kullanan kullanıcıları tespit etmek amacıyla yapılmış bir anti-hile programıdır. Bu programı 2001 yılında ortaya çıkan bir başka anti-hile programı olarak kullanılan PunkBuster’ın daha modern bir alternatifi olarak düşünebiliriz.

Easy Anti-Cheat hem Windows hem de MacOS işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Ayrıca oyun sektöründe var olan en lider anti-hile programı olarak görülmektedir.

Easy Anti-Cheat bilgisayarınızın arka planında otomatik çalışmaya başlar. Programın amacı sadece hile kullanan hesapları engellemenin yanı sıra, hilelerin çalışmasını durdurmak için yapılmıştır.

Easy Anti-Cheat programının çalışıp çalışmadığını anlamak için Görev Yöneticisi’nde “EasyAntiCheat Service” veya “EasyAntiCheat.exe” ismini kontrol edebilirsiniz, eğer ki bunlardan birini görüyorsanız anti-hile aktif durumdadır.

Easyanticheat nedir?
Easyanticheat nedir?

EasyAntiCheat Service Ne Zaman Çalışmaya Başlıyor?

EasyAntiCheat.exe dosyası sadece gerekli olan oyunları başlattığınız zaman aktif olmaktadır. Eğer ki bir oyun oynamıyorsanız EasyAntiCheat.exe arka planda çalışmayı sürdürmez.

Örnek olarak, Fortnite gibi bir oyunu çalıştırdığınız zaman otomatik olarak EasyAntiCheat.exe de çalışmaya başlar. Oyunu oynadığınız sürece EasyAntiCheat.exe açıktır. Ancak oyunu kapattığınız an EasyAntiCheat.exe de kapanır.

Hizmetler sekmesini kontrol ederseniz EasyAntiCheat hizmetinin sadece onu kullanan bir oyunu oynarken çalıştığını gözlemleyebilirsiniz.

EasyAntiCheat İndir?

EasyAntiCheat kullanılan herhangi bir oyun yüklediğiniz zaman otomatik olarak kurulacaktır. Ancak manuel olarak kurmak istiyorum diyorsanız EasyAntiCheat indir diyerek indirebilirsiniz.

Hangi Oyunlar EasyAntiCheat’i Kullanır?

Easy Anti-Cheat son birkaç yıl içerisinde kullanılan online oyunlarda yaygın halde kullanılmaya başlandı. Bazı oyunlar ise (cs vb.) hala Steam’in Valve Anti-Cheat Sistemi (VAC) gibi sistemleri kullanırken, bazı oyunlar ise kendi anti-hile sistemlerini kullanmakta.

Easy Anti-Cheat’in web sitesi EasyAntiCheat kullanan oyunların listesini sunuyor.

EasyAntiCheat Nasıl Silinir?

EasyAntiCheat, sadece gerekli oyun bilgisayarınıza kurulduktan sonra kurulan bir programdır. Oyunu kaldırdığınız an EasyAntiCheat programı da otomatik olarak kalkacaktır. Örneğin, Fornite’ı yüklerseniz, Easy Anti-Cheat otomatik olarak kurulacaktır.Fortnite’ı kaldırırsanız, Easy Anti-Cheat de kaldırılacaktır.

Ancak isterseniz EasyAntiCheat programını manuel olarak da kaldırabilirsiniz bu seferde online oyunları oynayamazsınız.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz