En çok kullanılan emojiler 2022 yılının sonuna geldiğimiz bu zamanlarda kullanıcıların merak ettiği sorulardan birisi olarak karşımıza çıkmaya başladı.

Dijitalleşme çağı ile birlikte artık insanlar duygularını emojilerle anlatabilir hale geldi. Emojiler, duyguları yansıtmanın bir yolu olurken karşı tarafın da o duyguyu daha iyi anlamasını sağlayan bir sistem. Şimdi en çok kullanılan emojiler 2022 yılında hangileriymiş yakından bir göz atalım.

En Çok Kullanılan Emojiler

En Çok Kullanılan Emojiler 2022
En Çok Kullanılan Emojiler 2022

2022 yılının sonuna doğru yaklaşmış bulunuyoruz. İnsanlar bu yıl en çok kullanılan emojileri merak etmeye başladı.

Bu yıl en çok kullanılan emojileri incelediğimizde listenin başına gülmekten gözünden yaş gelen emoji yer alıyor. En çok kullanılan bu emojinin yanı sıra kalp emojisi de sıklıkla tercih edilen bir simge olarak karşımıza çıkıyor.

Kalp emojisinden sonra en çok kullanılan emoji gülmekten yere yuvarlanma emojisi olarak açıklandı. Listenin ilk üç sırasında iki adet gülme efekti olması dikkat çekiyor.

En çok kullanılan emojiler 2022 serisinde dördüncü sırada başparmak yer alıyor. Başparmağın havada olduğu bir el yer alan bu emoji, doğrulandı veya tamam gibi bir anlama sahip. Söz konusu emoji özellikle mesajlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Birçok kullanıcı “Tamam, peki, anlaşıldı” gibi sözcükler kullanmak yerine bu simgeyi tercih edebiliyor.

Listenin beşinci sırasında ağlayan yüz emojisi dikkatleri üzerine çekerken altıncı sırada katlanmış eller yer alıyor. Bu simge kişinin iyi dileklerini göstermek için kullanılıyor.

Listenin devamını incelediğimizde öpücük gönderen yüz, kalpli gülümseyen yüz, kalp gözlü gülümseme ve gülen gözlerle gülümseyen yüz yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre bu yıl en az kullanılan emojiler arasında bayrak emojilerinin yer aldığı belirtildi.

Geçmiş Yıllarda En Çok Kullanılanlar

Bu yıl en çok kullanılan 100 emojinin genel emoji kullanımının %82’sini oluşturduğunu belirten The Unicode Consortium, daha önceki dönemlerde de emoji kullanımlarını paylaşmıştı.

Önceki dönemlerde de sıklıkla gülen emojinin ön planda olduğu görülüyor. En çok kullanılan emojiler 2022 serisi genel olarak bu şekildedir.

Böylece En Çok Kullanılan Emojiler 2022 konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz