Özellikle son dönemde dünyada ve ülkemizde Hint filmleri oldukça fazla izlenmeye başladı. Hemen hemen her konuda çekilen Hint filmlerinin şüphesiz ki en dikkat çekici yanı filmlerde seyircisine bir mesaj vermesidir. Bu mesaj çoğu zaman insani yönü yüceltici ve ahlaki değerler aşılayıcı mesajlar olarak önümüze çıkmaktadır. Hollywood’a daima rakip olmuş Hint film sektörü Bollywood’un eşsiz yapımlarını sizler için derledik. En çok sevilen hint filmleri karşınızda!

Dangal

En Çok Sevilen Hint Filmleri - Dangal
En Çok Sevilen Hint Filmleri – Dangal

Başarılı bir Olimpiyat atletinin gerçek hikayesini anlatıyor. Güreşçi olan Maahavinin hayali bir oğlu olması ve onu da kendi gibi güreşçi olarak yetiştirmektir. Fakat iki kızı olmuştur ve o dönemin kültürel normlarını hiçe sayarak kızlarını güreşçi olarak yetiştirir ve olimpiyatlara sokarak olimpiyat madalyasını kazanan ilk Hintli kadın olmasını sağlar.

Veer Zaara

Veer Zaara
Veer Zaara

Veer ve Zaara isimli film, iki gencin arasında geçen aşk hikayesini anlatmaktadır. Veer isimli genç Zaara’yı bir trafik kazasından kurtarır. Zaara Hindistana önceden baktığı kadının küllerini nehre dökmek için gelmiştir. Ve külleri nehre dökene kadar Veer’in yanından ayrılmaz. Sonra yardımları İçin kendisinden bir şey istemesini söyleyen Zaara, Veer’in kendisiyle bir gün geçirme isteği ile karşılaşır. Ve aşk burada başlar.

3 Idiots 

3 Idiots 
3 Idiots

Hindistan’ın en iyi kolejinde mühendislik okuyan üç arkadaşım hikayesini anlatır. Bu üç arkadaşın hikayesinde hem komedi hem aşk ve de dram vardır.

Taare Zameen Par – Her Çocuk Özeldir

Taare Zameen Par - Her Çocuk Özeldir
Taare Zameen Par – Her Çocuk Özeldir

Ailesi, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından sürekli azarlanan bir çocuğun resim öğretmeni tarafından fark edilmesi ve Disleksi hastası olduğunun ortaya çıkması konu alınıyor.

The Quen

The Quen
The Quen

Nişan hazırlığı yapan Rani adında genç bir kızın terkedilmesi ile tek başına balayı planları yapıp Paris’e gitme öyküsü anlatılmaktadır. Bu sırada onu terk eden nişanlısı geri dönecektir.

En Çok Sevilen Hint Filmleri BONUS!

Swades We the People

NASA’da görevli bir Hintli bilim adamının ülkesine döndükten sonra yaşadıkları konu alınıyor.

Dil Chahta Hai

Bireysel ilişkiler ve bu ilişkilerin olaylar üzerindeki etkisini anlatan bir film. Üç farklı karakterin özel hayatlarındaki ilişkilerini konu ediniyor.

PeeKay PK

Uzaydan dünyaya gelen Peekay isimli bir uzaylının komik bir aşk hikayesini anlatıyor.

Baahubali: The Beginning

Boğulmak üzereyken kurtarılan bir bebeğin büyüyüp taht mücadelesi vermesi işleniyor.

Bhaag Milkha Bhaag

Film, uçan Sih adında başarılı bir atletin Pakistan ve Hindistan arasındaki ilişkileri düzeltmek amacıyla çeşitli işlere girişmesine konu alıyor.

Böylece En Çok Sevilen Hint Filmleri (5 Popüler Film) konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

1 Comment

  1. Hintlerin film sektöründe kazandığı değerli oyunculardan biri Aamir Khan Filmlerdede görüldüğü üzere çok kaliteli bir oyunculuğa sahip.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz