Simülasyon oyunları 2024 verdiği keyif ve gerçekçi deneyimler sayesinde oyuncularını resmen kendine bağlıyor. Bu yazımızda ise sizlere “En iyi simülasyon oyunları 2024” başlığı altında oyunlar önereceğiz. Simülasyon oyunları sayesinde bazen aşçı bazen çiftçi, kısacası aklınıza bile gelmeyecek karakterlere sahip olup sizlere gerçek bir dünyadaymışsınız gibi hissetmenizi sağlıyor.

Biz de sizler için simülasyon oyunlarında kaybolmayı sevenler için en iyi simülasyon oyunlarını bulup derledik. Gelin hepimizi 2024 yılında bilgisayar başına kitleyen simülasyon oyunlarına yakından bakalım.

The Sims 4

The Sims 4
The Sims 4

Gelmiş geçmiş en iyi simülasyon oyunlarından birisi serinin dördüncü üyesi olan The Sims 4. Sims serisinin bu oyununda biraz daha gelişmiş karakter oluşturma özellikleri bulunuyor. Ayrıca inşa araçları da mevcut. Oyun bu kadar gelişmiş olunca oyuncuları da kendine bir hayli bağlıyor. The Sims 4, bütün özelliklerin bir arada olduğu 2024 yılına damga vuran simülasyon oyunlarından birisi. Oyuncuların karakter oluşturup, geliştirmesine ve başka birinin karakterinin devralınmasını sağlıyor.

PowerWash Simulator

PowerWash Simulator
PowerWash Simulator

En iyi simulasyon oyunları 2024 listemizdeki sıradaki en iyi oyunumuz PowerWash Simulator. Oyunda iyi vakit geçirmenizi sağlıyor. Oyunun en temelindeki mantık, sandalyeler, kamyonetler, helikopterler ve çimler üzerinde oluşan pislikleri temizlemek. Diğer oyunlardaki gibi aksiyon silahları burada mevcut değil, buradaki silahımız su jeti ve çeşitli sabunlar. Temizlik yapmaktan keyif alanlar için oldukça ideal bir simülasyon oyunu.

Farming Simulator

Farming Simulator 19
Farming Simulator 19

Farming Simulator, çiftlik hayatının keyfini çıkarmanızı en gerçekçi deneyimler ile sağlıyor. Farming Simulator sayesinde çiftliğinizde çeşitli mahsuller ve hayvanlar yetiştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra yetiştirtiklerinizi satarak para da kazanabilirsiniz. Oyunun haritasında bazı farklı ortamlarda mevcut. Bir yandan haritayı keşfederken bir yandan da tarlanızı ekin ve hayvan yetiştirin. Daha sonra bunları satarak ekipmanlarınızı yükseltebilirsiniz.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator
Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator, oyuncuların en sevdiği sümülasyon oyunlarından birisi. Oyun içerisinden bahsedecek olursak, gerçeğe çok yakın manzaralar ve gerçek dünyadan uydu ile alınmış fotoğraflar mevcut. Microsoft Flight Simulator ile birçok deneyimi oyun yardımıyla en gerçekçi şekilde yaşayabiliyorsunuz.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2

2012 yılında piyasaya çıkan ve en iyi simülasyon oyunlar listesi 2024 yılında ilk sıralarda yer almayı başaran Euro Truck Simulator 2, oyuncularına bağımlılık yapacak bir sürüş deneyimi kazandırıyor. Oyun, artık bilgisayarın yanı sıra macOS ve Linux’u da destekliyor. Euro Truck Simulator 2, sade bir konsepte sahip. Bu nedenle oldukça kolay oynanabiliyor. Oyun içerisinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden kargo alıp başka bir ülkeye kargoları teslim edebiliyorsunuz. Oyunda bulunan diğer araçları da satın alabiliyorsunuz. Oyun içerisinde yeterli paranız yok ise kredi çekebilir, ya da bir şirket oluşturup içerisine çalışanlarınızı koyup size para getirmesini sağlayabilirsiniz. Kredinin fazili olduğunu söylemeden geçmeyeceğim 🙂

Football Manager 2022

Football Manager 2022
Football Manager 2022

Futbol tutkunları için eşi benzeri olmayan en iyi simülasyon oyunlarından birisi Football Manager 2022. Bu oyun içerisinde gerçeğe çok yakın neredeyse birebir futbolcu verileri barındırıyor. Bu oyunda takımımızın finansmanıyla, oyuncularıyla ilgileniyor ve kupa yoluna doğru koşuyorsunuz.

Cities: Skylines

Cities: Skylines
Cities: Skylines
Bugünkü yazımızda “En iyi simülasyon oyunları 2024” konusunu sizler için derledik. Umuyoruzki kafanızda simülasyon oyunları hakkında birazda bilgi oluşmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…
Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

2 Yorum

  1. Bizler genellikle Football Manager 2022 oyununu daha çok oynuyoruz. Önümüzde 2023 var bunla alakalı yazınızıda bekliyoruz. Açıklayıcı oyunların bir kısmını oynadım.

  2. Listenin arasına Kerbal Space Program da eklenebilir. Kendisi gerçekten severek oynadığım simülasyon oyunlarından bir tanesi.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz