Oyun YazılarıNasıl Yapılır?

GTA 5’te Karakter Nasıl Değiştirilir?

GTA 5 şimdiye kadar ki en büyük haritaya ve büyük bir karakter kadrosuna sahip. Bu karakterlerin sadece tipleri birbirinden farklı değil yetenekleri hareketleri falan. Örneğin Micheal güzel giyinmeyi bilen, kibar. Trevor ise Micheal’a göre gözü kara, hırçın ve hiç kibar olmayan birisi. Bir diğer karakterimiz ise Franklin, bu karakterimiz ise daha çok sporcu olan bir tip, motorları seviyor ve suikastların başında gelen isim. Karakterlimizi çok kısa özetlediğimize göre bu karakterlere nasıl geçiş yapacağımızı öğrenelim.

gta 5te karakter nasil degistirilir - GTA 5’te Karakter Nasıl Değiştirilir?

GTA 5 karakter değiştirme işlemini yapmak için;

  • Öncelikle oyuna girip, oynamaya başlar vaziyette olmamız gerekiyorç
  • Oyunu oynamaya başladığınız da klavyenin sol tarafın da hayır o sağ hah o sol tarafında yer alan “alt” tuşuna basılı tutuyoruz.
  • Basılı tuttuğumuz zaman karşınızda 3 adet karakter belirir. Bu karakterleri seçebilmeniz için fare ile sağa ve sola oynama yaparak seçip. Oynamaya devam edebilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman istediğiniz karaktere bu sayede kolaylıkla geçebilirsiniz. Birisinin görevlerinden sıkıldıysanız hemen diğer karakterlerin görevlerine bakabilirsiniz.

Rockstar Games’in çıkardığı GTA serisi daha ne kadar uzar gider bilemem ama. Arka Sokaklar dizisi ile yarışacağı kesin gibi duruyor.

Yazımı okuyan herkese iyi oyunlar dilerim.

Benzer Şeyler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu