Eğer sizde benim gibi her sabah yorgun uyanmaktan şikayetçiyseniz bu yazıyı okumanızda fayda var diye düşünüyorum. İstinasız her sabah yorgun uyanmaktan veyahut uykumu alamamış olmaktan ve yataktan kalkman istememekten şikayetçiydim ta ki kendimi tanıyana kadar. Bu yazımın içinde kendim için yaptığım birkaç şeyden bahsedeceğim size de yararı dokunması için.

Yorgun Uyanmak İle İlgili Araştırmalarım

Yorgun uyanmak konusu hakkında fazla araştırma yaptım, birçok kişiyle fikir alışverişi yaptım. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine uyku kürleri denedim bir sürü çay içtim ve hiçbirinin faydasını göremedim. Ben gergin bir insan olduğum için gün içerisinde bu hallenme ve hareketlerime yansıyor bu da geceye kadar sürüyor ve uykumu etkiliyor ben bu ayrıntıyı fark edeli birkaç ay oluyor.

her sabah yorgun uyanmak - Her Sabah Yorgun Uyanmak

Bir insan geceleri ya da uykuya dalmadan önce ne kadar sakin ve rahat olursa uykusu o kadar huzurlu geçiyor. Yani demem o ki herkese iyi gelen şeylerin size iyi gelmesine gerek yok siz, size iyi gelecek şeyleri bulun. Mesela ben en son olarak uyumadan önce kendimi sakinleştirmekte ve uyumadan önce kafamı rahatlatmakta buldum.

Gergin ve stresli uyumanız illaki uykunuza yansıyacak e haliyle o da sabah dinç uyanmanıza engel olacaktır. Evet o kadar çok konuştum ki bana iyi gelen şeyi söylemeyi unuttum.

Ben Nasıl Kurtuldum?

Burada sevdiğime sarılıp uyumayı demeyi çok isterdim ama olmadığı için cevabıma kokulu mumlardan yana demeyi tercih ediyorum. O mumlar yanarken dakikalarca oturup izliyorum ve kokusu burnuma geldikçe rahatlıyorum. Size de naçizane önerim kendinize iyi gelen şeyleri, sizi rahatlatacak şeyleri bulmanız, her gece olmasa da mutlaka çoğu geceleri denediğinizde sabah etkisini göreceksiniz.

her sabah yorgun uyanmak 1 - Her Sabah Yorgun Uyanmak

Son olarak diyeceğim ki denemekte zarar yoktur. Her gece yatmadan önce zihninizi boşaltın. Yapacaklarınıza örnek verecek olursak kitap okumak diyebiliriz, yoga yapmak veya nefes egzersizleri yapmak diyebiliriz.

Sakın karmaşık şeyler denemeyin zihninizi dolduracak işler yapmayın, yatmadan önce dizi izlemek gibi kafanızı meşgul edecek şey ne kadar az olursa o kadar rahat uyursunuz ve o kadar da dinlenmiş uyanırsınız.

Umarım bu önerilerim siz sevgili arkadaşlarımıza yardımcı olur. Mutlu ve huzurlu günler diler bir an önce dinlenmiş olarak uyanmanızı temenni ederim.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

3 Yorum

  1. Ben ASMR masaj videoları izliyorum arada 🙂

    Kokulu mumlar burun deliklerimi açar mı acaba? Bazen burun deliklerim bir açılır tüm Dünyadaki havayı ben çekiyorum sanıyorum ama gel gelelim genel de kapalı oluyor.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz