Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram’a yeni bir özellik daha geldi. Instagram’ın yeni özelliği; Instagram şimdi alışveriş yap butonu. Yeni olan bu Instagram Alışveriş özelliğinin ne olduğu ve nasıl kullanıldığı merak konusu olmuş durumda.

Dünya da 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram bu yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Bu yeni özellik sayesinde Instagram’dan alışveriş yapmak artık çok daha kolay ve hızlı bir hale geldi. Hem büyük hem de küçük işletmeler için bu özellik aktif edildi. Bu yeni özellik ile satış yapanlar hesaplarını alışveriş yapılabilir bir mağazaya dönüştürebilecek.

Instagram bu yeni güncellemesiyle insanların doğrudan işletme profili ile alışveriş yapmalarını kolaylaştıran bu özellik ile daha güvenilir ve çabuk bir satın alma sisteminin oluşmasını amaçladı.

Instagram Şimdi Alışveriş Yap Butonu Nedir?

Instagram Alışveriş, Instagram’da var olan e-ticaret sitelerinin ürünlerini Instagram dan kolaylıkla satmaları için düzenlenmiş bir özelliktir. Bir instagram kullanıcısı Instagram Keşfet’e girip oradan Alışveriş seçeneğine tıklayarak kişiselleştirilmiş alışveriş ekranına geçebilir ve e-ticaret siteleri arasından sevdiği ürünü seçerek saniyeler içerisinde bu ürünü satın alabilir. Şu an ise instagram ana ekranın ortasında alışveriş için bir buton koydu bu sayede alışveriş yapabileceğiniz sitelere daha kolay ulaşabiliyorsunuz.

instagram alisveris ozelligi nedir nasil kullanilir 1 - Instagram Alışveriş Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Alışveriş, insanların takip ettiği veya da beğendiği markaların ürünlerini satın alma butonuna üzerinden kolayca almasını sağlıyor. Instagram Alışveriş ile ürünlerin tamamı Alışveriş sekmesi üzerinden satın alınması mümkün olmayacak bunun belli başlı sebepleri var. İsteyen mağazalar satın alma işlemleri için internet sayfalarına yönlendirme yaparak satış yapacaklar.

Alışveriş etiketleri ile markaların hikayeler ve kataloglarında olan ürünleri ön olana çıkarmasına imkan tanıyacak ve bu şekilde insanlar ürünler hakkında daha fazla bilgiye kolayca ulaşabilecek.

instagram alisveris ozelligi nedir nasil kullanilir 2 - Instagram Alışveriş Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır

Hediye Kartı Satın Alma Ve Yemek Siparişi Etiketleri

Instagram hikayeleri için yemek siparişi ve hediye kartı satın alma etiketleri hazırlandı. Bu etiketler sayesinde insanlar beğendikleri küçük işletmeleri destekleyebilecek.

Influencerlardan Alışveriş

Kuullanıcılar ürünleri takip ettikleri influencerlardan ve Instagram’dan çıkmadan satın alması mümkün olacak.

Instagram Alışveriş özelliği ile aradığınız ürünün binlerce çeşidini saniyeler içerisinde cep telefonunuzda bulabilirsiniz ve fiyat bilgilerini görebilirsiniz. Bu yeni özellik ile ürünün değişik modellerini de görebilir ve beğendiğiniz ürünü hızlıca içerisinde satın alabilirsiniz.

Instagram Alışveriş Özelliğini Nasıl Aktif Edebilirsiniz

  1. Facebook ve Instagram hesabınızın birbirine entegre etmeniz gerekir,
  2. Instagram hesabı İşletme hesabına geçirim,
  3. E-ticaret sitesi oluşturun,
  4. İnstagram da satmak istediğiniz ürünleri e-ticaret sitenize eksiksiz ve hatasız olarak yüklenmiş olmalı,
  5. Facebook Business Manager’da bir işletme hesabı açın,
  6. Katalog Yöneticisi‘nde Katalog oluşturma işlemini gerçekleştirin.

instagram alisveris ozelligi nedir nasil kullanilir 3 - Instagram Alışveriş Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram profilinizde yer alan Mağazayı Gör’e giderek Alışveriş özelliğini onaylatın,

Özellik onaylandıktan sonra aynı yerden ürünlerinizi ekleyin.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz