Yeni hatalardan biri olan “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı.” Hatası günümüzde birçok kişi tarafından görülmektedir. Son zamanların en çok kitlesine sahip yazılımlarından biri olan instagrama gün geçtikçe güncellemeler geliyor. Ara yüz değişiyor ve aynı zamanda güvenlik politikaları da gelişiyor. Bu politikalar genellikle koşulları ihlal eden kullanıcılar nedeniyle sürekli güncelleniyor. Bunun en sıkça karşılaşılan sebebi bot, çeşitli yazılım kullanımları veya bu bot hesaplara yaptırılan beğeni, yorum, takipler oluyor. Aslında ben bot veya yazılım kullanmadım diye düşünebilirsiniz ancak bir sosyal medya paneline girip oradan takipçi satın almış olabilirsiniz veya beğeni. Bunların dışında telifli içerikler, spam hareketler de bu hatayı almanıza sebep olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar instagram politikalarını ihlal etmek anlamına geliyor.

instagram hesabin kosullarimizi ihlal ettigin icin kapatilmistir cozumu 5 - Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" Çözümü
Öte yandan normal şartlarda instagrama yüklenmemesi gereken veya sansür uygulanması gereken bir post attıysanız bu noktada da hesabınız engellenebilir veya o postunuz silinebilir. Bütün bunlar güvenlik için sıkı tutulmuştur. Bu nedenlerle instagram hesabın koşullarımızı ihlal etti hatası almanız doğaldır.

Instagram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

1- Eğer instagram hesabınız telif nedeniyle kapatıldı ise telif sahibine ulaşıp derdinizi anlatmaya çalışın. Eğer o kişi veya kişiler telif hakkı itirazını geri çekmediği sürece hesabınızın kurtuluşu yok demektir. Sizden bu konuda ücret de talep edebilirler ki bu normaldir. Telifli bir içeriği telifsiz olarak paylaşmak çoğu zaman bir bedel ödemeyi gerektirebilir.

2- Instagram hesabınız bir taklit yaptığınız gerekçesi ile kapatıldı ise bunu size instagram bir uyarı ile bildirmiş olmalı. “Hesabınız başka bir hesabı taklit ettiği için kapatılmıştır.” gibi. Bu hata karşısında size bunun hata olduğunu düşünüyorsan bize bildirin çıkar. Buradan bildirebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan formu doldurmanız istenecek buraya kimliğinizi de göndermelisiniz. Formu gönderdikten sonra başka bir şey denemenize gerek yok çünkü başka yöntem yok. Sadece bekleyin ancak cevap gelmesi çok uzun sürebilir veya hiç gelmeyebilir.

instagram hesabin kosullarimizi ihlal ettigin icin kapatilmistir cozumu 4 - Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" Çözümü

3- Eğer instagram hesabınız “Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin İçin Kapatılmıştır” hatasından dolayı kapatıldı ise burada yapmanız gereken instagrama başvuru yapmak.
İnstagram hesabımı nasıl tekrar aktif hale getirebilirimdiye düşünüyorsanız buradaki linkten itiraz instagram itiraz formu doldurup yollayın. Yukarıdaki fotoğraflarda ilki mobilde aldığınız hatayı gösteriyor ikinci ise bilgisayarınızda aldığınız hatayı gösteriyor. Burada size bir link sunulmuyor ancak itiraz için size verdiğimiz linkten formu doldurup yollayın. Karşınıza şu ekran gelecek.

instagram hesabin kosullarimizi ihlal ettigin icin kapatilmistir cozumu 3 - Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" Çözümü

Bu ekrandaki cevaplardan hayır olanı seçelim ve sonrasında aşağıdaki ekran karşımıza gelecek. Bunları da istenen şekilde dolduralım. Ad soyad bölümüne kimliğinizde yazan ad soyadınızı aynen yazınız. Kullanıcı adınız ise instagramdan profilinize girin ve aynısını yazınız. E-posta adresiniz sizin instagrama kayıt olduğunuz mail adresinizdir. Burada farklı bir mail adresi girmeyiniz. Ülke kısmını ise türkçe olarak yazınız.

instagram hesabin kosullarimizi ihlal ettigin icin kapatilmistir cozumu 2 - Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" Çözümü

E-Mail Adresinizi Sürekli Kontrol Edin

Formu gönderdikten sonra “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı” hatası ve çözümü için artık instagram tarafından dönüş beklemeniz gerekecek. Eğer itiraz formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiş ise mail kutunuzu sürekli kontrol ediniz. Çünkü eğer itirazınız kabul edilirse size bir onay maili gelmesi gerekir. Böylece hesabınız tekrar açılmış olur. Gelecek olan onay maili ise şöyle olacaktır.

Instagram Hesabınız Yeniden Aktifleştirildi

Merhaba.

Hesabınız yeniden etkinleştirildi ve artık hesabınıza erişebiliyor olmalısınız. Bu durumun neden olabileceği rahatsızlık için özür dileriz. Başka sorularınız varsa, lütfen Yardım Merkezi’ni ziyaret edin:

Instagram Yardım Merkezi

instagram hesabin kosullarimizi ihlal ettigin icin kapatilmistir cozumu - Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" Çözümü

Eğer İtirazınız Onaylanmadı İse

Bir süre beklediniz ancak itirazınıza onay gelmedi. Bu durumda alacağınız mail aşağıdaki gibi olacaktır.

instagram hesabin kosullarimizi ihlal ettigin icin kapatilmistir cozumu - Instagram "hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır" Çözümü

Bu sonucu aldıysanız instagrama tekrar tekrar itiraz edip bildirim gönderebilirsiniz. Ne yazık ki bütün bu adımları yapmış olsanız da Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır hatasından dolayı hesabınız geri gelmeyebilir. Bu tamamen sizin neyi ihlal ettiğinizle alakalı bir durumdur. Instagram topluluk kuralları gün geçtikçe gelişmekte, ilaveler olmakta, sıkı bir yönetim anlayışı gelmektedir. Bu nedenle rahatsız edici her durum engellenebilmektedir.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

2 Yorum

  1. merhaba ben bahsettiğiniz bütün aşamaları gerçekleştirdim fakat 2 hafta olmasına rağmen hala bir dönüş yapılmadı ve gerçekten anlamıyorum nasıl koşul ihlalinde bulunmuş olabilirim kendi halinde bir instagram kullanıcısıydım.

  2. Instagram hesabım kapatıldı. Hesabımın Instagram topluluk kurallarını ihlal etmediğini düşünüyorum. Kapatılan Instagram hesabımla alakalı yardımınızı acil bekliyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz