Sosyal medya kullanıcıların merak içinde beklediği sorulardan biri olan instagrama tam boyut fotoğraf yükleme nasıl yapılır sorusuna bakalım. Öncelikle telefonunuza instagram uygulamasını indiriniz. Instagram uygulamasını açın. Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın. “Fotoğraf/Video” seçeneğine tıklayın. Ana ekranın üst kısmında bulunan “Fotoğraf/Video” simgesine tıklayın. Fotoğrafı seçin. Telefonunuzdaki fotoğrafları tarayın ve yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.

Fotoğrafı düzenleyin. Fotoğrafı yükledikten sonra, fotoğrafı düzenlemek isteyebilirsiniz. Bu aşamada, fotoğrafı kırpabilir, filtre uygulayabilir veya metin ekleyebilirsiniz. Yükleme seçeneklerini ayarlayın. Fotoğrafı düzenledikten sonra, yükleme seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Bunlar arasında, yükleme için bir etiket ekleyebilir, yüklemenizin konumunu belirleyebilir veya yüklemenizin görüntülendiği hesapları seçebilirsiniz. Yüklemeyi tamamla. Tüm ayarları yaptıktan sonra, “Paylaş” butonuna tıklayın ve fotoğrafınız Instagram hesabınıza yüklendi.

Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Sosyal medya kullanıcılarının genellikle tercih ettiği instagrama fotoğraf yükleme genel olarak kolay aşamalardan oluşmaktadır. Öncelikle instagram hesabınız açmanız gerekmektedir. Hesabınızı açtıktan sonra ana sayfadaki artı olan yere tıklamanız yeterli olacaktır. Buraya tıkladığınızda galerinizden istediğiniz fotoğrafı yükleyebilme şansınız bulunur. Instagrama tam boyut fotoğraf yükleme nasıl yapılır sorusu burada devreye girmektedir. Öncelikle tam boy fotoğrafı ayarlamanız gerekir. Bunu ayarladıktan sonra istediğiniz fotoğrafınızı yükleme yapabilirsiniz.

Instagram Video Yükleme

İnstagramda genellikle aranılan şeylerden birisi instagram video yükleme şeklindedir. Herhangi bir sorun oluşmadan ve hata vermeden rahatlıkla yapılması sağlanmalıdır. Öncelikle videolar 1 dakika süreyi aşmamalıdır. Bu yüzden de video kesilerek oluşturulmalıdır. Sonrasında video yüklemek için de fotoğraf yükleme ile yine aynı işlemler yapılarak kolaylıkla yüklenebilir. Video yüklemede çok az sorun olsa da oldukça kolay ve basit işlemdir.

Instagram Fotoğraf Boyutu Ayarlama

instagrama tam boyut fotograf yukleme nasil yapilir 1 - Instagrama Tam Boyut Fotoğraf Yükleme Nasıl yapılır?

İnstagrama atılan fotoğraflar için instagram fotoğraf boyutu ayarlama işlemi yapılmalıdır. Bu açıdan da öncelikle uygulama olarak indirilmesi gerekmektedir. Uygulama olarak indirildikten sonra rahatlıkla kesim işlemleri ya da büyütme işlemleri gibi işlemler yapılabilir. Bunun ardından fotoğraf birleştirme ya da kişiyi fotoğraftan çıkarma gibi işlemlerde kolaylıkla yapılabilir. İnstagramın kendi uygulamasından yapılamayan işlemler yine instagramın farklı uygulamalarından kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu işlemlerden sonra istenilen şekle getirilen fotoğraf instagramda paylaşılabilir.

Instagram’a tam boyut fotoğraf yükleme nasıl yapılır sorusu da burada devreye girmektedir. Öncelikle uygulamadan alınan fotoğraf instagramın uygulamasında paylaşılmaya hazır konuma getirilir. Sonrasında paylaşım sorunsuz şekilde yapılır. Bu sayede herkes rahatlıkla fotoğraf veya video paylaşımlarında bulunabilir. Herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir uygulamalar şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz