Instagram‘ın şuan için en çok kullanılan özelliklerinden birisi efektleri. Ancak çoğu Instagram kullanıcısının kafasında aynı soru mevcut. Instagram’da efekt nasıl bulunur? Instagram efektleri nasıl kaydedilir? Bir sürü efekt içerisinden size en uygunununu nasıl bulacaksınız ki? Bir kere kullandığınız efekti tekrar bulmak bile hayli güç gerektiren bir nokta. Nedeni ise doğru düzgün bir kategorilendirme sistemlerinin olmaması. Durum böyleyken bu durumdan kurtulamanız için size önereceğim yolla efektleri kategorize edemeseniz bile sevdiğiniz efektleri favorilere ekleyip tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Tüm Efektleri Nasıl Görürüz?

Bunun için hikaye kamerasını açınız ve efektleri en sola doğru kaydırın efektlere göz at seçeneğine tıklayınız. Karşınıza efekt galerisi açılacaktır ancak burada düzgün bir kategori sistemi bulunmadığı için aradığınız efekti bulmanız biraz çaba gerektirecektir.

Efektleri Nasıl Kaydederiz?

Aradığınız efekti kolaylıkla bulabilmeniz için bu efektleri kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. Yani siz sadece beğendikleriniz arasında seçim yapacaksınız. Beğendiğiniz efektin ismine tıklarak kaydedebilirsiniz. Kaydedilen efektler sizin kayıtlı favori efekt listenize kaydolacaktır. Bu sekmeye hikaye kamerasına gelip sol kısma sürüklediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bu efektleri tek tek efekt galerisinden seçmek yerine, bu efekti kullanan kullanıcının hikayesinde kullanıcı adının alt kısmında kullandığı efekt gözükecektir. Efekt ismine tıklayarak favorilerinize ekleyebilir ve daha sonrasında tekrar kullanabilirsiniz.

Şimdilik Instagram efektlerini farklı bir şekilde kaydetme ya da kategori haline getirme özelliği bulunmamakta.

instagramda efektler nasil bulunur kaydetme nasil yapilir - Instagram’da Efektler Nasıl Bulunur? Kaydetme Nasıl Yapılır?

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz