iPhone cihazlarında rehberde kaydedilen numaraların SIM karta aktarılması, belirli adımların izlenmesi gereken basit bir işlemdir. Ancak iPhone’un bu özelliği desteklememesi, cihaz değişikliği durumunda kullanıcılar için zorluk yaratabilir. Bu nedenle kullanıcılar sıklıkla “iPhone Rehberi SIM Karta Nasıl Aktarılır?” sorusunu sormaktadır. Neyse ki, bu işlem oldukça kolaydır ve bugünkü yazımızda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Apple, iPhone kullanıcılarına doğrudan rehber aktarma desteği sunmamaktadır. Bununla birlikte, üç farklı yöntem aracılığıyla rehberinizi dışa aktarmak ve ardından SIM karta aktarmak mümkündür. Bu yöntemleri kolayca takip edebilir ve rehberinizi anında aktarabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, orijinal metnin özü korunarak daha akıcı bir dil kullanıldı ve anahtar kelimelerin doğru yerlerde kullanımına dikkat edilerek SEO dostu hale getirildi. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

iPhone Rehberi SIM Karta Aktarma

iPhone’da rehberinizi SIM karta aktarmak, günlük hayatta zor görünebilir, ancak aslında oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlem için ihtiyacınız olan yönergeleri doğru şekilde takip ederek, rehberinizi SIM karta aktarabilir ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Yönteme başlamadan önce belirli cihazlara ihtiyaç duyduğumuzu söyleyebiliriz. İlk olarak bir bilgisayar ve Android cihaza ihtiyacımız var. Bu iki cihaz işlemleri oldukça kolaylaştıracaktır.

1- Öncelikle cihazımızın “Ayarlar” kısmına giriş yapıyoruz.iphone rehberi sim karta nasil aktarilir - iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

2- Buradan “Apple Kimliği” kısmında yer alan “iCloud” seçeneğine tıklıyoruz.

iphone rehberi sim karta nasil aktarilir 1 - iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

3- Karşımıza çıkan pencereden “Kişiler” bölümüne tıklayarak aktif hale getiriyoruz.

iphone rehberi sim karta nasil aktarilir 2 - iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

4- Ardından bilgisayarımızdan veya farklı bir cihazınızdan iCloud adresine girerek telefonunuzda kullandığınız Apple kimliğinizle giriş yapıyorsunuz.

iphone rehberi sim karta nasil aktarilir 3 - iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

5- Açılan ksıımdan “Kişiler” seçeneğini seçiyoruz.

iphone rehberi sim karta nasil aktarilir 4 - iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

6- Sonrasında SIM karta aktarmak istediğiniz kişileri seçmemiz gerekiyor. Özellikle bu noktada tek tek kişileri aktarmak istiyorsanız CTRL tuşuna basılı tutarak sol tık yapabilirsiniz. Ya da bütün rehberi seçmek istiyorsanız CTRL + A kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

7- Kişileri seçtikten sonra ekranın sol üst kısmında kalan yerden dişli çark ayarlar bölmesine tıklıyoruz.

8- Buradaki menüden “vCard’ı Dışa Aktar” seçeneğine tıklayarak bilgisayarımıza kaydediyoruz.

iphone rehberi sim karta nasil aktarilir 5 - iPhone Rehberi Sim Karta Nasıl Aktarılır?

9- Bu işlemlerden sonra bir Android cihaza SIM Kartınızı takınız ve USB ile aktardığımız cihaza bağlayarak aktarabilirsiniz. Ya da daha kolay ve pratik bir yöntem olan mail adresi ile gönderme yaparak Android cihazına gönderebilir, bilgileri SIM kartına aktarma yapabilirsiniz.

iPhone’dan SIM Karta Kişi Aktarma  

Kişileri iPhone’umuzdan SIM karta aktarma sürecinde kişisel numaraları aktarabiliriz. Kişileri SIM’e toplu olarak aktarmak istiyorsanız, önce bahsettiğimiz başlığa göz atmanızı öneririz. Toplu transfer yapıyorsanız süreç biraz daha yorucu olabilir.

Kişileri iPhone’dan SIM’e aktarmak, diğerlerine kıyasla çok hızlıdır. Bu yöntem için bir Android cihaza ihtiyacımız var. Ancak Android cihazınız yoksa bu yöntem için başka bir cihaz kullanabilirsiniz.

1- Telefona giriş yaparak SIM kartımıza aktarmak istediğimiz kişiyi seçiyoruz.

2- “Kişiyi Paylaş” seçeneğine tıkladıktan sonra “Mail” alanına tıklıyoruz.

3- Ardından mail adresinizi yazarak “.vcf” formatında numaraya gönderme yapıyoruz.

4- Gönderdiğimiz maili Android cihazından açarak indiriyoruz. Sonrasında SIM karta aktarma yaparak “iPhone’dan SIM Karta Kişi Aktarma” işlemini tamamlıyoruz.

Bütün işlemler bu kadar! Aktarım tamamlandıktan sonra rahatlıkla SIM Kartınızı kullanmaya devam edebilir, kişileri dilediğiniz kadar aktarabilirsiniz.

Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz