Kaliteli film ve dizi platformları son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sizler için izleyicilerden tam not alan platformları derledim. Şimdi detaylara geçelim.

Pek çok kişi işten eve geldiğinde veya yorucu bir gün yaşadığında yatmadan önce film veya dizi izleyerek o anı daha güzel geçirme kararı alabilir. Patlamış mısır ve içecek eşliğinde izlenen film ve diziler, kişinin zevkine göre farklı platformlardan izlenebilir. Film ve dizi izlemek isteyen bir kişi için günümüzde hem ücretsiz hem de ücretli pek çok seçenek bulunuyor.

Kaliteli Film ve Dizi Platformları Nelerdir?

Kaliteli Film ve Dizi Platformları
Kaliteli Film ve Dizi Platformları

Kaliteli film ve dizi platformları denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz Netflix oluyor. Firma, sunmuş olduğu hizmet ile birlikte dünya çapında büyük bir pazara sahip. Suriye, Çin, Kuzey Kore ve Kırım hariç diğer ülkelerde hizmet veren Netflix, 1997 yılında DVD satışı ve kiralama hizmeti ile bu yola başladı. Günümüzde büyük bir dijital platform olan Netflix’te kullanıcılar hem eğlenebilir hem de yeni kültürler öğrenebilir.

Dünyanın en popüler şirketlerinden birisi olan Amazon, özellikle alışveriş platformu ile bilinse de bu platformun Prime Video adı altında bir hizmeti bulunuyor. 2006 yılında kurulan Prime Video, ülkemizde oldukça uygun bir fiyata hizmet sağlıyor. Çok düşük bir fiyata abonelik alınmasının yanı sıra platformda Amazon’un diğer abonelik ayrıcalıklarından da yararlanmak mümkün oluyor.

Netflix ve Amazon Prime Video ücretli abonelik gerektiren bir hizmet sunuyor. Ücretsiz olarak film ve dizi sunan platformlardan birisi Puhu TV olarak yer alıyor. Kullanıcılar bu platformdaki içerikleri ücretsiz bir şekilde izleyerek keyfine keyif katabilir.

Dizi ve Film İzlemenin Eğlenceli Yanı

Eğlence anlayışı kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir durum olsa da film ve dizi izlemek zaman zaman eğlenceli zaman zaman hüzün dolu olabiliyor. Bazıları kendini daha mutlu etmek için eğlenceli içeriklere ağırlık verirken bazıları daha sade filmler tercih edebiliyor.

Kısacası eğlence içerikten içeriğe değişiklik gösterebiliyor. Bu konuda sizlere kaliteli film ve dizi platformları ile ilgili bilgiler verdik. Umarız sizin için faydalı olmuştur.

Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

2 Yorum

  1. Her platform kendi içinde en az 1 kaliteli ve mutlaka takip edilmesi gereken içeriğe sahip. Herşeye para veriyoruz, sonumuz hayrolsun 🙂

  2. Dijital çağda dizi ve film izlemek; insanların boş vakitlerini değerlendirmek için ilk tercih ettikleri yöntemlerden biri. Bunun farkında olan büyük sermayedarlar Netflix gibi projelere ciddi yatırımlar yapıyor. Nitekim Türkiye’nin devlerinden Acun Medya’da bile benzer bir platform bulunuyor.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz