Kasım ayında dünyaya gelen kişilerin kendilerine has bazı özellikleri vardır. Kasım hangi burç diyorsanız, Kasım ayında doğanlar ya akrep ya da yay burcu olur.

Kasım Hangi Burç?

Kasım ayında doğanlar eğer ki 24 Ekim ile 22 Kasım arasında doğmuşlarsa burç aralığı akrep burcunu göstermektedir. Ancak 23 Kasım ile 21 Aralık tarihinde doğanların burç aralığı yay burcunu göstermektedir.

Kasım Burcu Nedir?

Kasım burcu Akrep ve Yay tarafından ifade edilir. Akrepler finansal konulara çok düşkündürler, zengin olmayı hayal ederler ve bunu başarmanın yollarını bulurlar ve acımasız oldukları bilinir. Son derece yüksek arzuları olan Akrepler, istedikleri zaman her şeyi elde etmek için büyük çaba sarf edebilirler. Bu onların ne kadar kararlı ve tutkulu olduklarını gösterir.

Ayrıca Akrepler, cesur bir kişiliğe sahip olmanın yanı sıra çok duygusal bir yapıya sahiptir. Yay burcunda doğan insanlar yetenekli ve beceriklidir. Sorunlara hızla çözüm bulabilen ve yeni yollar bulabilen Yay burcu, yeni tanıştığı insanlarla çok etkili iletişim kurabilir. Maddi şeyleri pek umursamayan açık ve yardımsever insanlardır.

Kasım’da Doğanların Burcu

Kasım ayında doğan insanlar için burç Akrep veya Yay’dır. Akrepler tutkulu yaratıklardır. Bu tutkular, bir şeyi başarmak istediklerinde arzuya dönüşebilir. Bu yüzden Akrep burcuna sahip bir kişi, bir şeye bu kadar çaresiz kaldığında karşılarında durmamak için en iyi seçenek olarak görülmelidir. Çünkü akrepler tutkuları ve arzuları nedeniyle çok tehlikeli insanlar haline gelebilirler. Kendini beğenmişlikten uzak duran ve insanlara her zaman iltifat eden Akrepler, ölümden korkmayan bir yapıya sahiptir. Yay burcu insanları kendilerini becerikli insanlar olarak sunar. Durumları çabucak kavrama tutumları vardır. Bunun haricinde; Eğlenceli, benzersiz, kaygısız ve özgürlüğü seven insanlardır.

Akrep Burcunun Özellikleri

Akrepler, su grubuna ait sabit fikirli insanlardır. Mars ve Plüton gezegenleri tarafından yönetilir. Dokuz ve üçü uğurlu sayılar ve günler olarak görüyor. Opalleri sever. Metal ile ilgili olarak, çelik ve demir ile entegredir. Kırmızı ve siyahı seven Akrepler, Boğa burcunun tam tersidir.

Yay Burcunun Özellikleri

Yay, Jüpiter ve Neptün gezegenleri tarafından yönetilen ateş grubuna aittir. Perşembe şanslı bir gün ve üç sayısı uğurlu bir sayı. Turkuaz ve moru, turkuaz ve mavi topazı sever. Yay burcunun zıt işareti varsa, İkizler’dir.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz