Mart ayında dünyaya gelen kişilerin kendilerine has bazı özellikleri vardır. Mart hangi burç diyorsanız, Mart ayında doğanlar ya balık ya da koç burcu olur.

Mart Hangi Burç?

Mart ayında doğanlar eğer ki 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğmuşlarsa burç aralığı balık burcuna denk gelmektedir. Bunun dışında ise 21 Mart 19 Nisan tarihleri arası doğanların burç aralığı koç burcunu göstermektedir.

Mart Burcu Nedir?

Balık ayı olarak ifade edilen Mart, genellikle Balık burcunun özelliklerini taşır. Zodyak sembolünün son burcudur ve gezegeni Jüpiter’dir. Su elementinde bulunan Balık burcunun bir diğer etkili gezegeni ise yaşamdan önceki en önemli adım olarak Venüs’tür.

Mart’da Doğanların Burcu

Mart ayında doğan kişilerin burcu Balıktır. Balık burcunun kabul ettiği renkler beyaz ve lavantadır. En sevdiğim taş ay taşıdır. Perşembeyi şanslı günleri olarak kabul ederler. Balık adamı; Romantik, hassas ve etkilemesi kolay. Dişi Balık; Çok çekicidirler, derin anlamlı göz yapılarına sahiptirler, hassastırlar ve kolayca etkilenirler.

Balık Burcunun Özellikleri

Balık burcu insanı, fedakarlık konusunda ön plana çıkan, duyarlı kişiliklere sahip, inançlı bireylerdir. Ancak hassas yapıları nedeniyle mizaçları zayıftır. Kötü bir şeye kolayca aşık olabilirler. Bu konuda iradeleri zayıftır ve sürekli şikayet ederler. Balık aşk hayatı sanatsal ve romantik unsurlarla doludur.

Koç Burcunun Özellikleri

Koç burcu, güvene dayalı aşka dayalı bir ilişki modeline sahiptir. Mali konularda gereksiz yere para harcamadığı sürece bu çok yüksek bir gelirin alametlerinden biridir. İş odaklı Koç, dinamik ve enerji dolu.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz