Netflix, dünyanın en popüler dijital yayın platformu 2020’nin dördüncü çeyreğinde 8,5 milyon yeni ücretli kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Netflix, dünyanın en popüler dijital yayın platformu 2020’nin dördüncü çeyreğinde 8,5 milyon yeni ücretli kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Bu da demek oluyor ki toplam 204 milyon ödeme yapan aboneye sahip olduğu anlamına gelmekte.

Şirket ayrıca dördüncü çeyrek geliri 6,64 milyar ABD doları ve hisse başına kazanç 1,19 ABD doları olurken, analistlerin geliri 6,63 milyar ABD doları ve hisse başına kazanç 1,39 ABD dolarıdır. Finansal raporun yayınlanmasının ardından Netflix hisseleri kapanıştan sonra% 12.4 yükseldi. Netflix’in dördüncü çeyrekte işletme karı %108 artarak 954 milyon dolara, net karı ise %8 düşüşle 542 milyon dolara geriledi.

Nakit olarak milyarlarca dolar yakmasına rağmen, Netflix son yıllarda yatırımcıları memnun etti. Şirket, son on yılda 16 milyar dolardan fazla borç aldı. Bu dönemde hisse senedi değeri 200 milyar dolardan fazla arttı. Şirketin pandemiden özellikle kullanıcı sayısı açısından da faydalandığı söylenebilir; Disney’in en büyük rakiplerinden Disney Plus’ın sadece 87 milyon abonesi bulunuyor. Elbette hizmet alanlarının sayısını da dikkate almak gerekiyor.

2021 Rekabet Yılı Olacak

Aboneler söz konusu olduğunda, Netflix harika bir 2020’ye sahip olabilir. Ancak asıl rekabet 2021’de başlıyor. Disney+ ve Discovery+ farklı izleyicileri cezbetti ve giderek daha popüler hale geliyor ve Warner Bros. Records’un eşlik edeceği HBO MAX, şirket için inanılmaz bir rekabet ortamı yaratacak. Bakalım 2021’de soyadını değiştirebilecek bir platform olacak mı?

Lütfen bu konudaki yeni gelişmeler için bizi izlemeye devam edin…

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

4 Yorum

  1. Bence Netflix ve Exxen yaratıcıları mutlu olmalı hele de şu pandemi sürecinde millet evinde otururken can sıkıntısından bende dahil diğer birçok insan internet üzerinden bir şeyler izlemeye başladı. Bir de artık insanlar sinemaya film çıkarmıyorlar Netflixe satıyorlar güzel bir şey değil bence bu .

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz