Ocak ayında dünyaya gelen kişilerin kendilerine has bazı özellikleri vardır. Ocak hangi burç diyorsanız, Ocak ayında doğanlar ya kova ya da oğlak burcu olur.

Ocak Ayı Hangi Burç?

Ocak ayında doğanlar eğer ki 23 Aralık ile 20 Ocak arasında doğmuşlarsa burç aralığı oğlak burcunu göstermektedir. Ancak 20 Ocak tarihinden sonra doğanların burç aralığı kova burcunu göstermektedir.

Ocak Burcu Nedir?

Ocak burcu kova ve oğlak burçlarını içinde barındırmaktadır. Kova burcu sahibi bireyler, bencillikle uzaktan yakından alakası olmayan, sınırsız bir hayal gücüne sahip ancak realist ve fazlasıyla ileri görüşlü olan bireylerdir. İnatçı yapılarından kaynaklı bir şey doğru dahi olsa, bildikleri şeyden asla vazgeçmezler kabullenemezler. Bunların dışında maddi varlıklara da pek ilgi göstermez kova burcu bireyleri. Dürüst ve güvenilir bir kişilikleri vardır. Oğlak burçlarıysa; çalışkan, hayatında asla tembelliğe yer vermeyen, boş kaldığı vakit dilimlerinde bile sürekli bir şeylerle uğraşırlar. Güvenilir ve dürüstlerdir. Güçlü bir iradeye sahip oğlak burcu kişiler, çevresi için iyi bir sırdaş kişiliğine de bürünebilmektedir.

Ocak Ayında Doğan Kadınların Burç Özellikleri Nasıl Olur?

Ocak ayında dünyaya gelen kadınların burç özellikleri arasında yer alan özelliklerden birkaçı; fazlasıyla sadakatli davranırlar, hayatta her zaman genç kalmayı başarırlar, insanlara soğuk bir görünüm sergilerler ancak ardında gizli şehveti ve çekiciliği bulunur. Ocak ayında doğan kadınlar erkeğini her daim yüceltir ve onu el üstünde tutar gibi özellikler söylenebilir.

Ocak Ayında Doğan Erkeklerin Burç Özellikleri Nasıl Olur?

Ocak ayında dünyaya gelen erkeklerin burç özellikleri arasında yer alan özelliklerden birkaçı; en önemlisi kendi ayakları üzerinde durur, olgun tavırlıdırlar, güvenilir, ciddi ve sırdaştır, aklı başındadır gibi özellikleri sıralanabilir.

Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcuna sahip olanlar, toprak grubunda yer almaktadır. Oğlak burcunda olan kişiler Cumartesi gününü ve sekiz sayısını, şanslı gün ve rakam olarak kabul ederler. Daha çok kurşuni ve kahve tonlarından hoşlanan Oğlak burçları lal, kehribar gibi uğurlu taşları da hayatlarında barındırırlar.

Kova Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Kova burçlarının sabır ve pozitif bir enerjisi vardır. Kova burçları hava grubunda yer alan ve yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs olan burçtur. Dört rakamından, yeşim taşından, pazar gününden hoşlanırlar. Aslan burcunu karşıt burç olarak kabul ederler.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz