Şubat ayında dünyaya gelen kişilerin kendilerine has bazı özellikleri vardır. Şubat hangi burç diyorsanız, Şubat ayında doğanlar ya kova ya da balık burcu olur.

Şubat Ayı Hangi Burç?

Şubat ayında dünyaya gelen kişilerin burçlarının tespit edilmesi için Şubat ayı içerisinde hangi gün doğduklarının bilinmesi gerekmektedir. Şubat ayında doğanlar 1 Şubat ile 21 Şubat arasında doğmuşlarsa burç aralığı kova burcunu göstermektedir. Ancak 21 Şubat ve 21 Mart arasında doğanların burç aralığı balık burcunu göstermektedir.

Şubat Burcu Nedir?

Şubat ayı burcu doğum tarihine göre değişir. 19 Şubat’a kadar doğanlar Kova, 20 Şubat’tan sonra doğanlar Balık olarak kabul edilir. Balık ve Kova farklı özelliklere sahip olsa da insanların cinsiyeti ve yükselen burcu da kişilik ve özellikler bakımından farklıdır.

Şubatta Doğanların Burcu

Şubat ayında doğanlar Kova mı Balık mı bilmek isterler. Bunu anlamak için doğum günlerine dikkat etmek gerekir. Çünkü Şubat ayında iki farklı takımyıldız var. Kova 22 Ocak ile 19 Şubat arasında doğmuş olmalıdır. 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğanlar Balık burcu olarak kabul edilir.

Şubat Ayında Doğan Kişilerin Özellikleri

Şubat takımyıldızlarının özelliklerine baktığımızda iki farklı takımyıldızın özellikleriyle karşılaşacağız. Bu nedenle, doğum ayı dışındaki doğum tarihi de zodyak belirler. Kova insanları liberal, kendine güvenen, insancıl ve irade sahibidir.

20 Şubat ve sonrasında doğan Balıkların özellikleri ise duygusal yapıları, insanlıkları, empatileri ve sezgileri ile ayırt edilir. Ancak bu iki burcun özellikleri cinsiyete ve tarihe göre değişiklik gösterebilir.

Burç yorumları için Astroloji’ kısmını ziyaret etmeyi unutmayınız..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz