Araba yıkama yöntemlerinden en kolay ve pratik olanı susuz yıkamadır. Üstelik susuz yıkama sayesinde çok hızlı bir şekilde arabanızı yıkayabilme şansınız bulunuyor. Peki, susuz oto yıkama nedir? Şimdi hep birlikte detaylara göz atalım.

Arabaların rengi kolay bir şekilde solabiliyor. Üstelik doğru yıkama yapılmadığı takdirde üzerinde çizilme ve aşınmalar meydana geliyor. Bu sebeple araba yıkama işlemi mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.

Susuz Araba Yıkama Nedir? Faydaları Nelerdir?

Susuz Oto Yıkama Nedir
Susuz Oto Yıkama Nedir

Özellikle apartman dairesinde yaşayan kişiler araba yıkamak için suya erişimde sıkıntı çekebiliyor. Fakat ne olursa olsun arabamın parlak ve temiz olmasını istiyorum diyen bireyler susuz araba yıkma yöntemini tercih etmektedir. Piyasada pek çok susuz araba yıkama ürünü mevcut, lakin kullanılacak olan temizlik spreyi oldukça önemlidir ve doğru seçilmelidir.

Bu spreylerin kesinlikle araba yüzeyine zarar vermeyen maddelerden elde edilmiş olması gerekiyor. Susuz yıkama spreylerinin içeriğinde genel olarak kiri kaldıran bir madde bulunuyor. Bunun yanı sıra spreylerin kullanımı sonrasında arabanın parlıyor oluşunun en büyük sebebi ise içeriğinde aynı zamanda cila bulunuyor olmasıdır.

Susuz Araba Yıkama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Susuz Araba Yıkama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?
Susuz Araba Yıkama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Şimdi de susuz araba yıkama nedir, nasıl gerçekleştirilir bölümüne geçelim. Susuz araç yıkama işlemi her an her yerde yapılabilecek nitelikte olması sebebiyle sık tercih edilir.

Bu yıkama türünde en önemli madde susuz yıkama spreyleridir. Susuz yıkama spreyini öncelikle arabanıza püskürtmeniz lazım. Daha sonra mikrofiber adı verilen bez veya havlularla ürünü sıktığınız alanı silmeniz gerekir. Tüm bunlardan sonra tekrar temiz bir mikrofiber havlu ile üzerinden geçmeniz sonucu işlem tamamlanmış olacaktır.

Susuz Oto Yıkamanın Arabaya Herhangi Bir Zararı Var Mı?

Susuz Oto Yıkamanın Arabaya Herhangi Bir Zararı Var Mı?
Susuz Oto Yıkamanın Arabaya Herhangi Bir Zararı Var Mı?

Susuz araba yıkama nedir sorusunu kavradığımıza göre herhangi bir zararı olup olmadığını öğrenmenin zamanı geldi.

Genellikle araba yüzeyleri silinirken çizilme korkusu yaşanır. Bunun en büyük sebebi ise kuru bir şekilde araba yüzeyi silinmeye kalktığında tozların yüzeyde aşınmaya sebep olmasıdır. Lakin susuz oto yıkama esnasında bu durum pek söz konusu değildir.

Susuz oto yıkama spreyi yüzeyi bir hayli kaygan hale getirir. Bu sebeple çizilme ve aşınma gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Fakat ürünü alana yeterli miktarda püskürtmek lazım. Ayrıca susuz araba yıkama da ürün alana uygulandıktan sonra güneş ile uzun teması engellenmelidir.

Böylece susuz oto yıkama nedir sorunu, pratik yöntemleri ve dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmiş olduk. Daha fazlası için takipte kalmayı unutmayın!

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

1 Comment

  1. Açıkçası yazınızı okumadan önce bi firma ile anlaşmak üzereydim, aslında sadece fiyat sormuştum ama çekincelerim vardı, sanırım kafama yattı susuz yıkama 🙂

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz