Telefonunuz çekmediği zaman ne yapıyorsunuz? Küfür etmek dışında😀 burası herkese uygun bir kişisel blog ya da sadece bu yazım öyle küfür etmiyoruz burada onun dışında ki önerilere açığız🧐 Küfür etmeyi bir kenara bıraktığımıza göre telefonumuzu hemen kol yardımı ile çıkartabildiğimiz kadar yukarıya uzatırız değil mi? Evet evet. Bu yöntem çoğu zaman işe yarasa da bazı durumlarda işe yaramamaktadır. İşe yarama ihtimali çok düşük olsa da içimizi bir nebze olsa da ferahlatmak için bu olayı yapmamız ruhsal sağlığımıza iyi gelecektir, diye düşünüyorum.

Bu yazımızda eğer ki böyle bir sorun yaşıyorsanız ne yapabileceğiniz hakkında bildiklerimi ya da uyguladıklarımı sizlere aktarmak istedim, umarım telefonunuz çekerken bu yazımı okursunuz ve bilgi sahibi olursunuz telefonunuz çekmezse yazıma ulaşamayacaksınız😀.

Daha fazla uzatmadan önerilerime geçeyim;

1- İnsanlardan Uzaklaş

telefonun nasil daha i̇yi cekmesi nasil saglanir 1 - Telefonun Daha İyi Çekmesi Nasıl Sağlanır

Telefonlarımızın sinyalleri diğer telefonlar ile çakışıyor ve telefonunuzun aklını kurcalıyor olabilir. Belki hatırlarsınız masaüstü bilgisayarların olduğu zamanlarda hoparlörler vardı yanlarında telefon çaldığı ya da konuşma yaparken değişik sesler çıkardı, evet evet aklınıza geliyor hissediyorum. Tam da bu olay gibi bir olay bahsettiğim olay. İnsanlardan uzaklaşıp sessiz sakin az teknoloji olan bir alana geçmek sizin için daha sağlıklı olacaktır.

2- Açık Uygulamaları Kapatmak

telefonun nasil daha i̇yi cekmesi nasil saglanir 2 - Telefonun Daha İyi Çekmesi Nasıl Sağlanır

Arka planda açık olan uygulamaları kapatmak da katkı sağlayacaktır. Şimdi diyeceksiniz ne alaka arka planda açık olan uygulamayla benim yaptığım görüşme? Cevabı çok basit arka planınızda Instagram açık olduğunu farz edelim ve birisiyle de telefonda konuştuğunuzu, telefonunuz Instagram’a sunmuş olduğu interneti gecikmeden sağlamaktadır bu konumda da iki iş birden yapılmaktadır. Anlatabildiğimi ümit ediyorum.

3- Telefonunuzun Şarjı

telefonun nasil daha i̇yi cekmesi nasil saglanir 3 - Telefonun Daha İyi Çekmesi Nasıl Sağlanır

Bu koşulda diğer önemli olan etken telefonunuzun şarjı olacaktır. Akıllı cihazlarda telefonlarınızın şarjı azaldığı zaman sizlere daha fazla zaman kazandırmak için bazı özellikleri kısıtlanmaktadır.

4- Uçak Modu

telefonun nasil daha i̇yi cekmesi nasil saglanir 4 - Telefonun Daha İyi Çekmesi Nasıl Sağlanır

Uçak modunuzu illaki uçağa bindiğinizde kullanmak zorunda değilsiniz, kabul ediyorum biraz kötüydü bu espri. Hattınızın çekmediği zaman uçak modunuzu 5 saniyeliğine açıp geri kapatalım faydasını eminim göreceksiniz.

5- Volte ve Wi-Fi Arama

telefonun nasil daha i̇yi cekmesi nasil saglanir 5 - Telefonun Daha İyi Çekmesi Nasıl Sağlanır

Baktınız ki şimdiye kadar yaptığım hiçbir açıklama sizleri tatmin etmedi, Volte ve Wi-Fi Arama özelliğini aktif etmenizde de sizin için fayda bulunmaktadır. Cihazınız destekliyor mu desteklemiyor mu bilmiyorum diyorsanız mevcut olarak kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri: 0 (532) 532 00 00

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri: 444 1 444

Vodafone Müşteri Hizmetleri:  0 (542) 542 00 00

6- Birisinden İste

telefonun nasil daha i̇yi cekmesi nasil saglanir 6 - Telefonun Daha İyi Çekmesi Nasıl Sağlanır

Buraya kadar anlattığım her şeyi yaptın ancak bir sonuca ulaşamadıysan, birisinden istemek dışında başka bir çaren kalmıyor demektir.

Bugün işine yaramasa bile yarın işine yarayacağını bildiğim bir yazı yazdım sizin için umarım unutmazsınız söylediklerimi..

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

1 Comment

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz