İncelemeler

3 Yıllık Türknet İnternet Deneyimim

Türknet hakkında ki tüm düşüncelerime herkes kolaylıkla ulaşabilsin diye bu yazıyı yazıyorum sevgili dostlarım. Farkındayım ki çokça kişi Türknet’i araştırıyor ama sosyal medyadaki kötü yorumlar sayesinde kafasında biraz da olsa soru işareti kalıyor ve amaaan adı duyulmuş bir firmaya gideyim diyip gidiyor. Doğru muyum? Bence doğru ilerliyorum.

Bu yazımın sonunda onlarca insanın kullandığı ücretsiz Türknet kodumu almayı da unutmamanızı temenni ediyorum. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim “Tamamen tarafsız kullanıcı olarak anlatacağım. Herhangi bir sponsorlu içerik değildir!”

Nasıl Türknet’li oldum?

Şimdiye kadar kullanmadığım internet sağlayıcısı, utanmasalar havuz vaadi bile verecek firmalarla çalıştım. Hepsinden özür dilerim ama çok fos çıktı. Şaka şaka ne özürü özür falan dilemiyorum. Herkes suçu birbirinin üzerine atıyor ben o firmadan alıyorum rakip firmanın adını verip onların hatası diyor, yahu banane!

Neyse her şeyi geçiyorum, kendimi de o zamanlar böyle avutuyordum ‘neyse neyse’ diyerek. Ama artık düşünüyorum ve asıl neyse neyse diyeceğim zamanlar şimdi, çünkü dsl bağlantımın söndüğünü ya da sarı ışığa geçtiğini görmedim. Görmem de umarım.

Neyse diğer firmaları gömdüğümüze göre Türknet’e geçebiliriz. Ya dedim artık deneyeceğim farklı şirketleri. Araştırmaya koyuldum ve bunu buldum. Sosyal medyalarındaki yorumlara bakıyorum övünce cidden övüyorlar gömünce cidden gömüyorlar emin olamadım şahsen. Korkularım ola ola en fazla biraz daha sinirlenirsin ne olacak dedim, ve Türknet maceram başladı.

Türknet’e Nasıl Başvuruyoruz

Türknet’e başvurmak diğer ki firmalar gibi uzun olan bir iş değil cidden diyorum övmek için değil cidden öyle ama. İnternet sitelerinde kaç Mbps hız alacağınıza dair her şeye ulaşabiliyorsunuz. Hemencecik kaydımı oluşturdum. Size oradan bir iki evrak veriyorlar onları da imzalayıp, Türknet’in belirttiği adrese gönderiyorsunuz. “İmza falan demişken taahhüt yok!”

Hemen Açılan İnternet: Türknet!

Asla beklemiyordum ondan sonraki gün birden kapım çaldı ve bir baktım Türknet ekipleri, zannettim kargom falan ulaşmadı elden imza attırmak için geldiler. Meğersem kurulum yapmak içinmiş.

İçimden diyordum ki hatta klasik internet sağlayacıları gibi ilk günler ilgi alaka nirvana, sırf internet bağlantısı için  10 gün bekletirler diyordum ama, düşüncelerim resmen düğümlendi meğersem bugün internetide kuruyorlarmış aktif bağlantı olacakmış.

Tek bir eksiğim vardı modem.

Modem olarak Keenetic Extra DSL kullanıyorum. Şimdiye kadar herhangi bir sıkıntısını görmedim ve yaşamadım.

3 yillik turknet i̇nternet deneyimim 9 scaled - 3 Yıllık Türknet İnternet Deneyimim

Türknet İnternet Hız Testi Sonuçlarım

Dostlar, Türknet’e geçmeden kullandığım hemen aşağıda gördüğünüz 8.23 Mbps indirme hızı ve 0.67 Mbps gönderme hızı Türk Telekom’a ait.

3 yillik turknet i̇nternet deneyimim 6 - 3 Yıllık Türknet İnternet Deneyimim

Aşağıda ise Türknet’ten aldığım internet hızım şaha kalkmak gibi bir şey bu. Şaka gibi ama gerçek! 95.97 Mbps indirme hızı4.88 Mbps gönderme hızı Türknet’e ait.

3 yillik turknet i̇nternet deneyimim 5 - 3 Yıllık Türknet İnternet Deneyimim

İşin en güzel tarafını açıklıyorum AKK, Türknet’te sınırsız, yanlış duymadınız gerçekten sınırsız!

İnternet Faturanın İlk Ayı Benden!

Türknet’e geçtiğiniz takdirde ilk ayını benim sayemde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Ücretsiz internete sahip olabilmek için tek yapman gereken aşağıda yer alan linke tıklayıp başvuru formunu doldurmak. Evet evet yanlış duymadın dostum cidden bu kadar kolay.

Bu arada benim referansımla kayıt olduğun için bende 1 ay boyunca senin sayende ücretsiz internet kullanabileceğim.

>Türknet’i ilk ay ücretsiz kullanmak için tıklayınız!<

Kısacası

O kadar çok internet gezmiş birisi olarak gerçekten hizmetlerinden çokça memnun kaldım. Tavsiye ederim kendi açımdan konuşacak olursam. En sevdiğim özelliği planlı kesinti yapmaları, öncesinde haber veriyorlar ve kendimi ona göre ayarlıyorum. Bu olay cidden çok harika. Türknet eğer ki böyle giderse uzun yıllar boyunca farklı bir firmaya kaçacak gibi durmuyorum. Hayırlısı…

Türknet’e dair olarak sormak istediğin her türlü soruyu cevaplamaya ya da cevaplamaya hazırız aşağıda ki yorum kısmına belirtirseniz tecrübelerimizi sizlerle paylaşabiliriz.

10 Yorum

  1. Abi türknet iyi de arada çok sorun çıkarabiliyor bide hizmetleri bazı bölgelerde çok uzun zamanlar sürebiliyor o tarafını sevmiyorum onun dışında güzel hizmet veriyorlar

  2. Destek servisleri cidden başarılı fakat keşke telefonla direk bağlanabileceğimiz bir çağrı merkezleri olsa daha mantıklı olur

    1. Evet evet hocam telefonla hiçbir şekilde destekleri mevcut değil ama fazla gerekte duymadım şimdiye kadar. Web sitelerinden ilettiğim zaman hemen geri dönüş sağlıyorlar bu özelliğini seviyorum.

  3. Merhaba Turknet’in çeşitli kampanyalarını görüyorum güzel kampayalar yapıyor fakat birtürlü Turknet ile ilgili geçiş yapamadım fakat araştırmalarım halen sürüyor, bu yılın sonunda Turktelekom ile anlaşmam bitiyor büyük ihtimal Turknete geçmeyi düşünüyorum.

  4. yıllardır bilgisayar başındayım, türktelekom sağolsu hiç hızlı bir internetim olmadı. türknet gibi alternatif kanallara yönelmek mantıklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu