Okuduğunuz kitaplar artık size yetmiyor mu? Daha mı çok kitaba ihtiyacınız var? Tamam tamam sakin olun bu yazım tamamen size göre.

Okumayı sevenler için çok fazla alternatiflerle dolu, ücretsiz e-kitap sitelerini sizler için bir araya getirdim.

E-kitap nedir?

Açılımı Elektronik Kitap anlamına gelmektedir. Her türlü bilgisayar, tablet, telefon çeşidinde okunabilmesi için özel olarak hazırlanmış bir dosya türüdür.

E-kitap basılı benzer kitabının bütün özelliklerini benzemekle birlikte (kâğıt hariç) ek olarak ses, görüntü (video) ve hepsinin yanı sıra etkileşimli bağlantıları da içermektedir.

ucretsiz e kitap siteleri - Ücretsiz E-Kitap Siteleri!

E-kitap, kolaylıkla internetten üzerinden indirilebilecek, elektronik posta durumunda gönderilecek bir belgedir.

Çok kolay kullanılması, kolay taşınması, baskı maaliyetini ortadan kaldırmak, ses video gibi alternatif çözümlerini de göz önüne alırsak e-kitabın birçok avantajı vardır. 

Tavsiye içerik => Storytel’i Sevin!

Ücretsiz E-Kitap Siteleri!

AltKitap

2000 yılından itibaren internet üzerinden “ücretsiz e-kitap” yayınlamakta olan Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevi.

Google e-Kitap

Google e-Kitap’ın ücretsiz bölümünde, türlerine göre bol bol çeşitli ücretsiz kitap bulabilirsiniz. Çok popüler olan kitaplardan daha yeni çıkan kitaplara kadar bir çok kitap sizi bekliyor. Google e-kitap ile aynı zamanda kitap için yazılan değerlendirmeleri de görebiliyorsunuz.

Project Gutenberg

60.000’den fazla ücretsiz e-kitap koleksiyonundan oluşan Project Gutenberg, çevrimiçi e-kitap okumak ve yayınlamak için oluşturulmuş bir proje.

Open Library

2 Milyondan fazla ücretsiz e-kitap arşivi bulunan Open Library listenizde bulunsun.

Manybooks

50.000 binden fazla ücretsiz kitap arşivi bulunan sitede, popüler başlıklar, değerlendirme yazıları, dil seçenekleri gibi alternatifler mevcut.

Free-ebooks

Kategorilere göre ayrılmış İngilizce kitaplar için Free-ebooks.net iyi bir seçenek.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

8 Yorum

  1. Kitap fiyatlarının bu kadar arttığı bir dönemde gerçekten ihtiyaç duyulan siteler. Hepsini toplayıp net bir şekilde belirttiğiniz için teşekkürler.

  2. E-Kitap sitelerini ara sıra olsa da ziyaret ediyorum fakat bu kadar fazla site ve ücretsiz kaynak olduğunu bilmiyordum. Paylaşımınız için teşekkürler.

  3. Daha önce araştırıp pek Türkçe kaynak bulamadığım sorundu 🙂 Elinize sağlık eminim arayan çok kişi vardır.

  4. Kendime bir e-kitap okuyucu aldım. E-kitap okumayı sevenlere mutlaka tavsiye ederim bir e-kitap okuyucu edinmelerini. Liste için teşekkürler internette çok sayıda ücretsiz e-kitap bulabiliyoruz.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz