WhatsApp dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformlarından biri olmayı sürdürüyor. Bu popüler uygulama android ve IOS işletim sistemlerine kurulabildiği gibi web tarayıcısı üzerinden de erişim sağlanabilmektedir. Hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp web hakkında sizlere daha detaylı bilgi verelim; Ücretsiz olarak yazılı, görüntülü ve sesli mesajlaşma yapabilirsiniz. Gün geçtikçe kullanıcısı artmaktadır. Sürekli yeni özellikler eklenerek güncellenen bu sistemde uçtan uca şifreleme, otomatik olarak yedekleme, mesajlarda gelen uyarılar üzerinden yanıtlayabilme, gruplar kurup ekleyip çıkartma ve ücretsiz olması da uygulamayı çekici kılan özellikleri arasındadır. WhatsApp webi’i sadece telefon üzerinden değil yakın zamandan beri bilgisayar üzerinden de kullanmak mümkün oldu. Tabii bu uygulamayı kullanırken bilgisayarımızın internete bağlı olması gerekmektedir. Son olarak WhatsApp web nedir? Sorusunu şöyle kısaca özetleyecek olursak; bilgisayarımız üzerinden web tarayıcısı sayesinde kullanımı olan ve WhatsApp’ın kendisi tarafından uygulanan bir sistemdir. Yani telefonunuzda kullanmış olduğunuz sitemin bilgisayar ortamına aktararak kullanılmasına denmektedir.

whatsapp web nedir nasil kullanilir - WhatsApp Web nedir, nasıl kullanılır?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp web bütün telefonlar için neredeyse hemen hemen aynı bölümde mevcuttur. WhatsApp Web nasıl kullanılır? Sorusuna sağlıklı şekilde cevap verebilmek için telefonunuz android mi, ios mu bunları teyit etmek gerekmektedir. Tüm telefonlar için WhatsApp uygulaması yüklenmektedir. (Akıllı telefon olması şartı ile). Daha sonra yapacağınız işlem WhatsApp’ın Ayarlar bölümüne girerek WhatsApp Web’e dokunup telefonun kamerasını bilgisayarınızın ekranına yönlendirerek ekrandaki QR kodu taratıyorsunuz. Okuma tamamlanır tamamlanmaz karşınıza WhatsApp’ın web sürümü gelecektir. Bu sürümün bizlere sağlamış olduğu pek çok kolaylık bulunmaktadır; mesajlarımızı klavyeden rahat rahat yazabilmek, fotoğraf ve videolarımızı büyük ekranda izleyebilmek, ses kaydedebilmek ve web kamerasını kullanabilmek büyük rahatlık sağlamaktadır. Birden fazla tarayıcıyı kendi hesabınızı da bağlayabilirsiniz.

Senkronize Edin!

WhatsApp’ı hem bilgisayar hem de telefonunuz üzerinden kullanıyorsanız bu sistemi senkronize etmiş olmanız gerekmektedir. Çünkü ancak senkronize ederseniz size gelmiş olan mesaj, ses, fotoğraf ve videoları aynı şekilde bilgisayar ortamından da görebilirsiniz. WhatsApp web’i kullanıyor olmanız için sürümünün güncel olup olmadığına da dikkat edin.

Son Güncellemede Neler Oldu?

En son güncelleme de ise yenilik olarak mesajların silinebilme özellikleri 1 saat iken 13 saate kadar uzatıldı. Günlük hayatımızı son derece kolaylaştırma yolunda ilerleyen uygulama yeni güncellemeleriyle de bizlere sunduğu seçenekleri fazlalaştırması yönüyle talebi yükselmektedir.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

1 Comment

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz