“Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var” hatası ile karşılaşmayan kişi sayısı şuanda neredeyse çok az, neredeyse herkes bu tarzda bir sorun ile karşılaşıyor. Emin olabilirsiniz ki bu yazımı okuduktan sonra bir daha “zaten mevcut bir adsense hesabınız var hatası diye Google’da arama yapma gereksinimi duymayacaksanız. O halde başlayalım;

Google adsense kurallarına bakarsanız uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan en önemlisi de sadece bir adet hesabınız olabilir. Eğer kendi hesabınız dışında bir hesap açmak isterseniz “Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var” hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hata bazen birden fazla hesap açmaya çalıştığınızda geldiği gibi bazen de eski bilgilerinizi sildiğiniz ancak bu bilgilerle yeni bir hesap açmak istediğinizde karşınıza gelir. Aslında google eski adsense hesabınızı silmiş olsanız da bilgileri tekrar kayıt altında tutuyor olabilir ve bu bilgilerinizi tekrar kullanmaya çalıştığınızda karşınıza böyle bir hata geliyor olabilir.

zaten mevcut bir adsense hesabiniz var hatasi ve cozumu 1 - Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var Hatası ve Çözümü

Uzun süre önce açmış olduğunuz bir hesabınızın bilgilerini unuttuğunuzda giriş yapamadığınızda yeni bir hesap açma girişimi yapabilirsiniz. Bu durumda işte yukarıdaki hatayı almanız olası. Çünkü Google artık bir kişinin açmış olduğu hesapları anlıyor ve takip ediyor. Kullanıcı olarak sizin ip adresinizi, ad soyad bilgilerinizi, doğum tarihinizi takip etmektedir. Bu nedenle aşağıdaki yöntemleri uygulamanız gerekmektedir.

Hatanın Çözümü

Eğer yeni adsense hesabı açmak istiyorsanız;

  • Farklı bir ip adresinden,
  • Farklı ad soyad ile,
  • Farklı doğum tarihi ile,
  • Farklı cep numarası ile

kayıt açmanız gerekir. Bu bilgilerin hiçbirini daha önceki hesaplarınızda kullanmamış olmanız gerekir. Yani temiz bir hesap açmalısınız. Bunu yapabilmek için yakın bir arkadaşınızın, kardeşinizin, ablanızın, akrabanızın üzerine bir hesap açarak Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var Hatasının çözümüne ulaşabilirsiniz.

Author

Pek az özelliği olan melankoli ve süper kahramanlığa eğilimli bir adam.

Fikirlerinizi Merak Ediyoruz