Misafir Blog Yazarlığı

Merhaba sizlere pek çok blog sayfasında gördüğüm neden bende de olmasın diyerek yapmaya başladığım, ‘misafir blogculuk‘ kavramından bahsedeceğim

Misafir Blogculuk Nedir?

Misafir blogculuk, bir blog yazarının başka birisinin bloguna yazısını bırakmasıdır. Yeni bir blog açtığınız zaman bu blogunuzun duyulması epey zaman alabilir, bunu hızlandırmak adına misafir blog yazarlığı yani diğer adıyla misafir yazarlık yapılması, kendi oluşturduğunuz platformu daha kolay bir şekilde öne çıkarabilmektedir. Peki tamam her şey iyi hoşta neden bu blog üzerinde misafir olarak yazacaksınız ki? Sabırsızlanmayın her şeyi anlattım biraz daha okumanız yeterli.

Misafir Blogculuk ve Faydaları:

  • Blog yazarları ile iletişim halinde olursunuz, ve bir sorununuz olduğunda kolayca iletişime geçebilirsiniz.
  • Blog olarak linkleriniz google tarafından tespit edilecektir ve bunun geri dönüşü pozitif olacaktır.
  • Yazdığınız her yazıda kendi blogunuzu tanıtmak için de bir fırsat var. 🙂

Misafir blog yazarlığı, hem daha kolay tanınabilmenize, hem de arama motoru sıralamalarında uzun vadede yükselmenize olanak tanır.

Peki Neden Kişisel Blog ?

  • Enes Tektaş – Kişisel Blog, başta Google olmak üzere arama motorları için optimize edilmiştir, ve her ay yeni gelen algoritmalar ile birlikte sitemiz güncellenmektedir. Yazılarınızın, ve sitenizin Google tarafından tanınmasını kolaylaştırır.
  • Metinlerimiz genel olarak içerik pazarlama statüsü ile 1. şahış ağzıyla yazılmıştır. Bu da okurların daha çok ilgisini çekeceğinin ve hit olarak yükseleceğinin garantisidir.

Hangi Konularda Yazabilirim ?

Konu belirtip seni sıkmak istemem istediğin her konu ile alakalı yazabilirsin. “Unutma kendi reklamını yapıyorsun”

Her şey tamam. Peki yazımı nasıl gönderebilirim ve nelere dikkat etmeliyim ?

Yazınız aşağıda bulunan kuralları sağlıyorsa aşağıda bulunan mail adresine iletebilirsiniz.

hi@enestektas.com

  • Göndermek istediğiniz yazı %100 özgün daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış ve en az 300 kelime olmalıdır, üşenmeden kontrol ediyorum🏃.
  • Göndereceğiniz yazının “Enes Tektaş – Kişisel Blog” için hazırlanması gerekmektedir ve kesinlikle her hangi bir yerde paylaşılmış olmamalıdır. Tanıtım yazısı ya da tanıtım yazısı gibi olan yazılar kesinlikle kabul edilmeyecektir!
  • Yazı içerisinde en az 1 adet görsel resim bulunmalıdır ve özenli bir Türkçe ile yazılmalıdır. Görsel boyutları en az 1068x601px olmalı, .jpg formatında hazırlanmalı ve kesinlikle telifli görsel olmamalıdır.
  • Göndereceğiniz yazıda blog sitenizin anasayfa linkini sadece 2 defa kullanabilirsiniz.